Fajny pies - wstęp

Fajny Pies, Ale Bezdomny

To nowy dział portalu psy24.pl, w którym znajdą się informacje o ogólnopolskim programie szkolenia psów w potrzebie oraz artykuły o tym, jak pomóc Fajnemu Psu, już po adopcji, odnaleźć się w nowym domu.

Wszystkie teksty w dziale Fajny Pies, Ale Bezdomny piszą trenerzy, którzy regularnie pracują z wolontariuszami i pracownikami schronisk nad przygotowaniem podopiecznych placówek do skutecznej adopcji. Podczas szkolenia, które trwa 7 tygodni ludzie uczą się efektywnej komunikacji z psami i metod szkoleniowych opartych na pozytywnym wzmocnieniu, zaś czworonogi opanowują podstawowe umiejętności, niezbędne w nowych domach. Wszyscy zaangażowani w program skupiają się też nad promowaniem idei adopcji psów w mediach. Na stronie fajnypies.eu można znaleźć relacje ze szkoleń w poszczególnych schroniskach, ale także szczegółowe opisy podopiecznych programu oraz zdjęcia z zajęć. Powstał profil na facebooku Fajny Pies, Ale Bezdomny, na którym relacjonowane są najważniejsze wydarzenia w programie, a także promowani jego podopieczni. Trenerzy prowadzący program Fajny Pies, Ale Bezdomny współpracują także z radiem, TV i władzami lokalnymi, zmieniając nastawienie społeczne do adopcji zwierząt ze schronisk.

Na portalu psy24.pl przedstawimy ideę programu, trenerów prowadzących zajęcia, schroniska objęte programem oraz efekty pracy z psami. Dział Fajny Pies, Ale Bezdomny w portalu psy24.pl będzie zawierał także artykuły merytoryczne dla osób, które postanowiły adoptować psa. Tu znajdą się teksty o tym, jak wybrać psa ze schroniska i czego można spodziewać się przez pierwsze dni po adopcji. Trenerzy opiszą specyficzne problemy, które mogą być udziałem przygarniętych czworonogów oraz zasady, które pomogą ograniczyć ich stres związany ze zmianą miejsca i sposobu życia.

Jeśli zamierzasz adoptować psa lub masz przygarniętego czworonoga dział Fajny Pies, Ale Bezdomny na portalu psy24.pl jest właśnie dla Ciebie.

Ewelina Eggert, Trener DogMasters, dogmasters.pl
WORTAL PSY24.PL

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.