CANIS ET FELIS- Fundacja Canis et Felis.

Fundacja Canis et Felis została zarejestrowana w grudniu 2005 roku w Poznaniu. Jest to organizacja non-profit, której głównym celem jest pomoc poznańskim bezdomnym zwierzętom. Chcielibyśmy to robić we współpracy ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt przy ul.Bukowskiej 266, gdzie około 400 psów i 50 kotów czeka na nowych opiekunów.

Chcielibyśmy spopularyzować wśród naszego społeczeństwa ideę adopcji zwierząt schroniskowych, przekonać osoby planujące zakup psa czy kota, że lepiej poszukać dla siebie zwierzaka w schronisku, niż kupić go na Sielance czy z pseudohodowli, w której psy i koty traktowane są jak maszynki do robienia pieniędzy.

Jednocześnie planujemy prowadzić akcje edukacyjne w szkołach, a być może także i w przedszkolach, aby od najmłodszych lat mali Poznaniacy byli świadomi tego, jak wielką odpowiedzialnością jest posiadanie żywego zwierzęcia i aby uczulić ich na wszelkie przejawy okrucieństwa wobec naszych "braci mniejszych".

Fundacja Canis et Felis będzie kładła także duży nacisk na spopularyzowanie kastracji i sterylizacji psów oraz kotów niehodowlanych, jako najlepszego sposobu na ograniczenie bezdomności wśród tych zwierząt.

Będziemy w przyszłości - miejmy nadzieję, że niezbyt dalekiej - starać się o status organizacji pożytku publicznego, jednak na razie nie jest możliwe przekazywanie nam 1%podatku od osób fizycznych.

Natomiast już teraz możemy przyjmować "zwykłe" darowizny, które odlicza się od podatku. Jeżeli chcieliby Państwo wspomóc działalność naszej Fundacji, a przede wszystkim pomóc poznańskim psom i kotom, będziemy bardzo wdzięczni za każdą wpłatę na nasze konto.


http://www.fcef.pl/

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.