ANIMALS - Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals zostało założone 3 października 2001 roku i jest stowarzyszeniem działającym na podstawie Ustawy prawo o stowarzyszeniach z dnia 7 kwietnia 1989 r. (Dz. Ustaw Nr 20 poz. 104 ze zm.).

OTOZ Animals uzyskało status organizacji pożytku publicznego. Krajowy Rejestr Sądowy nr 0000069730. Dzięki temu wszyscy, którzy chcą podarować naszym podopiecznym 1% swojego podatku, mogą nas wspierać

OTOZ Animals utrzymuje kontakty międzynarodowe m.in. z World Society for Protectionof Animals, której jest członkiem. OTOZ współpracuje także z RSPCA i Compassion In World Farming.

Stowarzyszenie jest dobrowolnym, samorządnym trwałym zrzeszeniem o celach niezarobkowych. OTOZ Animals nie prowadzi działalności gospodarczej.

  • Prowadzimy 3 schroniska dla bezdomnych zwierząt: w Gdyni, Starogardzie Gdańskim i Bydgoszczy oraz wspieramy 15 innych schronisk w Polsce
  • Organizujemy akcje adopcji bezdomnych psów i kotów. W 2006 roku udało nam się znaleźć domy dla 2749 psów i 1054 kotów
  • Prowadzimy działania związane z ochroną zwierząt gospodarskich
  • Interweniujemy w przypadkach okrucieństwa wobec zwierząt

Członkami OTOZ są osoby związane z ruchem ochrony zwierząt w ramach lokalnych organizacji, kierownicy i pracownicy schronisk, znający z praktyki potrzeby bezdomnych zwierząt oraz lekarze weterynarii.

Przedstawicielstwa OTOZ znajdują się w Trójmieście, Bydgoszczy, Toruniu, Białymstoku, Ustce, Lęborku, Koninie i na Śląsku.

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals od 2002 roku jest członkiem Światowej Organizacji Ochrony Zwierząt WSPA z siedzibą w Londynie, skupiającej ponad 400 organizacji z 70 krajów w świecie.

strona www: otoz.pl

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie