Testy IRO i Mistrzostwa Słowenii

Testy IRO i Mistrzostwa Słowenii w tym roku odbyły się w miejscowości Mozirje. Do rywalizacji przystąpiło ok. 80 zespołów z kilku krajów Europy w dwóch kategoriach otwartej przestrzeni i gruzach. W kategorii RH-T (gruzy) Grupę Podhalańską GOPR reprezentował pies Baster.

Pole testowe w tej kategorii było zlokalizowane w olbrzymim tartaku produkującym między innym biomasę ze swoich odpadów, ale również i z odpadów po produkcyjnych mebli składało się z trzech pól o powierzchni kilkuset metrów kwadratowych każde, wszystkie trzy pola musiał przeszukać pies, powierzchnia do poruszania się dla przewodnika była ograniczona do prostokąta 5/15m.

Przez trzy dni rywalizacji w tej kategorii jedynym psem klasyfikowanym, który zakończył rywalizację z wynikiem pozytywnym okazał się Baster i pomimo 33 konkurentów w swojej kategorii samotnie przyszło mu stanąć na podium w ceremonii zakończenia Testów i Mistrzostw. Zdobywając tytuł Międzynarodowego Mistrza Słowenii Psów Ratowniczych na gruzach jednocześnie Baster stał się posiadaczem pierwszego w Polsce certyfikatu międzynarodowego klasy RH-T-B IRO.

Andrzej Górowski (zróódło: http://www.gopr-podhale.pl )
WORTAL PSY24.PL

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie