Psy Ratownicze - Kranj Testy IRO i Mistrzostwa Słowenii

W pięknie położonej miejscowości Kranj w Słowenii odbyły się testy IRO i jednocześnie Międzynarodowe Mistrzostwa Psów Ratowniczych Słowenii. Testy i Mistrzostwa odbywały się według międzynarodowego regulaminu IRO w dwóch specjalnościach otwarta przestrzeń i gruzy.

Do testów IRO na otwartej przestrzeni z Gr. Podhalańskiej GOPR został zgłoszony pies Baster, który zaliczył test z 276 punktami. Ta ilość punktów pozwoliła zająć 4 miejsce w Mistrzostwach Słowenii.

Jest to dokładnie taka sama ilość punktów jak trzeciej w tej klasyfikacji Węgierki. W takim przypadku o „pudle” zadecydowały punkty z pracy węchowej a tam różnica wynosiła jeden punkt na naszą niekorzyść.

Baster miał w swojej specjalności 30 rywali ze Słowenii, Węgier, Austrii, Chorwacji, Hiszpanii. Teren, na którym odbywało się przeszukanie komentowany był, jako trudny, o czym ma świadczyć fakt, że tylko 10 zespołów ukończyło testy. Generalnie organizacja tej imprezy była na bardzo wysokim poziomie jak i praca zespołów ratowniczych, które można było obejrzeć w wolnej chwili. To właśnie w Słowenii odbywały się do tej pory najważniejsze imprezy ratownicze IRO (typowo ratownicze) jak różnego rodzaju Real Testy czy Misyjne Testy. Dlatego cieszy fakt, że w konfrontacji z innymi zespołami ratowniczymi i na ich terenie zespół z Podhala nie zamyka stawki.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.