Donovaly Mistrzostwa Psów Ratowniczych na Słowacji

W miejscowości Donovaly (Słowacja) od 03.09-05.09.10 Odbyły się Testy IRO i jednocześnie Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji Psów Ratowniczych w trzech kategoriach teren otwarty, gruzy, tropienie. Grupę Podhalańską GOPR w testach IRO i Mistrzostwach Słowacji reprezentował pies Baster.

Punktacja, jaką osiągnął jest imponująca 49/49/192 a mimo to wystarczyła tylko do zdobycia tytułu Międzynarodowego V-ce Mistrza Słowacji Psów Ratowniczych w otwartej przestrzeni. Tym samym ubiegłoroczny tytuł Mistrza Słowacji, który należał do Bastera powędrował do Czech, co nas zbytnio nie martwi, bo ważniejsze jest to, że utrzymujemy formę na bardzo wysokim poziomie i wręcz w naszym odczuciu cały czas jest narastająca.
Dla klas A Słowacy zorganizowali Memoriał O. Kráľovej / IPO-R .Tutaj również Gr. Podhalańska wystawiła swojego reprezentanta Tora tym razem do klasy RH-A –T  (gruzy). Niestety przerwy w treningu spowodowane kontuzją i spowodowane tym wahania formy nie pozwoliły pozytywnie zakończyć testu. Ale jak to mówią pierwsze koty za płoty. Ćwiczymy dalej a czas pokaże czy zrealizujemy plany.

Andrzej Górowski
WORTAL PSY24.PL

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie