TOP 5 najniebezpieczniejszych ras psów

Teoretycznie każdy może mieć psa, ale wybór konkretnej rasy nigdy nie powinien być dziełem przypadku. Szczególnie, jeśli w grę wchodzą rasy uznawane za agresywne. Choć ich właściciele utrzymują, że to tylko stereotyp, to w rzeczywistości są psy, które cechują się bardzo silnymi i nie do końca przewidywalnymi charakterami. Wymieniamy 5 najniebezpieczniejszych ras psów i ostrzegamy – ich posiadanie nie jest dla każdego.

  1. Pies kanaryjski – jest to bardzo duży i równie groźny pies, który cechuje się wysokim stopniem inteligencji i naturalnym pędem do walki. Dobrze poddaje się szkoleniu (które w jego przypadku jest koniecznością), ale jednocześnie wyróżnia go niski stopień posłuszeństwa. Jest to rasa wyłącznie dla osób o mocnych charakterach i ogromnym poczuciu odpowiedzialności, które mają duże doświadczenie z psami.
  2. Tosa Inu – rasa typowo bojowa. Tosa Inu, w odróżnieniu od psa kanaryjskiego, cechuje się wysokim stopniem posłuszeństwa, dlatego świetnie reaguje na cykl szkoleniowy. Ma jednak charakter silnie dominujący. Psy tej rasy nie powinny być zostawiane same z dziećmi. Są przeznaczone dla zrównoważonych właścicieli o silnych osobowościach.
  3. Moskiewski stróżujący – rasa powstała ze skrzyżowania bernardyna i kaukaza. Jest to pies o dużych rozmiarach i z bardzo silnym charakterem. Ma skłonności do atakowania. Wyjątkowo rozwinięte jest u niego poczucie konieczności obrony terytorium, stąd też nazwa rasy. Pies ten może być jednak także dobrym domownikiem, ale absolutnie nie nadaje się do prowadzenia przez dziecko czy osobę i uległym charakterze. Lubi bowiem dominować, dlatego potrzebuje silnego przewodnika.
  4. Amerykański pit bull terier – powszechnie uważany za najbardziej niebezpiecznego psa na świecie, w rzeczywistości nie jest aż tak groźny. Pit bull terier wymaga jednak konsekwentnego prowadzenia i zaawansowanego cyklu szkolenia. Jest dość posłuszny, ale lubi dominować. Nie jest to rasa przeznaczona dla dzieci – pies może być wobec nich agresywny, podobnie jak w stosunku do innych zwierząt.
  5. Dog argentyński – pięknie umaszczony, ale również niebezpieczny. Dog argentyński to rasa bojowa. Wymaga bardzo konsekwentnego prowadzenia i szkolenia. Popełnienie poważnych błędów szkoleniowych skutkuje tym, że pies staje się agresywny i nie wykazuje posłuszeństwa. Nie powinien zostawać sam z dziećmi czy z innymi psami.

Pamiętajmy, że każdy pies, nawet nie znajdujący się na liście niebezpiecznych, może być bardzo groźny dla ludzi. Wszystko tak naprawdę zależy od wychowania i konsekwencji właściciela. Jednak w przypadku wymienionych ras ma to szczególnie duże znaczenie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie