Synonimy miłości, czyli 6 najbardziej przyjacielskich ras psów

Psy od kilku pokoleń nie pełnią już praktycznie żadnych funkcji zawodowych (poza psami pracującymi w służbach mundurowych). Kupujemy je tylko dla przyjemności i luksusu posiadania zwierzęcia, które pokocha nas bezwarunkowo i do końca swoich dni. Oczywiście na świecie są różne rasy psów – jedne bardziej nadają się dla osób samotnych, inne dla rodzin, jeszcze inne wyłącznie dla ludzi o mocnych charakterach. Największą popularnością cieszą się te rasy, które uchodzą za wyjątkowo przyjacielskie. Szukasz takiego psa? Oto 6 ras najlepszych dla Ciebie.

  1. Golden retriever – trudno wyobrazić sobie bardziej spokojnego, układnego i przyjacielskiego psa niż właśnie popularny Golden. Ta rasa jest wręcz stworzona do tego, aby żyć z dziećmi. Psy wykazują się wyjątkową cierpliwością, a jednocześnie nie mają w sobie ani krzty agresji. To idealny wybór dla rodziny.
  2. Labrador – zdecydowanie ulubiona rasa dzieci. Małe labradorki wyglądają przepięknie, a gdy dorosną – wcale nie tracą uroku. Najważniejsze jest jednak to, że labrador jest psem wyjątkowo spokojnym i stabilnym emocjonalnie. Nikomu nie zrobi krzywdy (chyba że zostanie do tego zmuszony), chętnie i szybko się uczy. Rodzinny ideał.
  3. Nowofundland – nazywany także Wodołazem. Są tą psy, które w ogóle nie wykazują agresji, co jest ciekawe biorąc pod uwagę ich ogromne rozmiary. Nowofundland jest bardzo przyjacielski, uwielbia zabawy z dziećmi, szczególnie w wodzie. A gdy trzeba, pokaże swoje naturalne zdolności i uratuje tonącego.
  4. Collie – rasa psa, która swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim filmom o Lassie. Collie to znakomite psy dla osób, które są aktywne, a także szukają wiernego, oddanego bez reszty towarzysza rodziny. Szczególną cechą rasy jest nieprzeciętna inteligencja, dzięki której Collie bez problemu poddaje się szkoleniu.
  5. Buldog angielski – rasa znana każdemu, kto oglądał słynny serial „Gliniarz i prokurator” - buldoga miał właśnie prokurator. Są to psy flegmatyczne, powolne, nielubiące się męczyć, a więc idealne dla osób starszych i domatorów. Poza tym buldog, mimo groźnego wyglądu, nie wykazuje agresji, mocno przywiązuje się do właściciela i uwielbia spędzać czas u boku pana – najlepiej na wygodnej kanapie.
  6. Pudel – rasa będąca ofiarą swojego wyglądu. Pudle w powszechnej opinii uchodzą z głupie, uparte i wymagające, tymczasem są to najinteligentniejsze psy na świecie, które w dodatku mocno przywiązują się do rodziny. Mają problem z obcymi, przed którymi potrafią bronić swoich bliskich do upadłego.

Szukasz oddanego, spokojnego przyjaciela na czterech łapach? Masz dzieci? Każdy z tych psów będzie dla Ciebie idealnym wyborem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie