Obrońcy, przyjaciele, ratownicy

Motto działu poświęconego psom: obrońcy, przyjaciele, ratownicy - nawiązuje do sytuacji w naszym kraju, wychodzi na przeciw  potrzebie czasu - pragmatycznych rozwiązań tam gdzie jest to możliwe. Pies to  jednocześnie element" wystroju", wizytówka rekomendująca właściciela, forma reprezentacji i niewątpliwie elegancji również. Tym samym następują preferencje rasowości ale zarazem odpowiedniego utrzymania psa. Szata musi być czysta, błyszcząca, wyczesana, bez martwych,  matowych włosów. W każdym sklepie z akcesoriami dla psów można kupić odpowiednie kosmetyki jak również szczotki czy grzebienie. Nie wyobrażam sobie eleganckiego dżentelmena w towarzystwie pięknego psa ale nie ładnie pachnącego i z posklejaną sierścią.

Informacje dotyczące poszczególnych ras psów staram się podawać w formie przystępnej, unikając wgłębiania się w szczegóły interesujące kynologów. Jednak nawet elementarna wiedza na temat psa danej rasy musi dać odpowiedź  na pytanie "o co tu chodzi "? Osoby bliżej interesujące się określoną rasą oczekują takiej podstawowej wiedzy. Z waszych opinii wynika, że oczekiwania czytelników w znacznym stopniu są spełnione. Niezależnie od tego wdzięczny będę za konstruktywne uwagi i opinie doskonalące dział poświecony psom i każda propozycja będzie rozważana.

Jan Borzymowski
psy24.pl

UWAGA! Nie wszystkie opisy w dziale RASY PSÓW zostały opracowane przez Pana Jana Borzymowskiego – każdy materiał jego autorstwa jest podpisany jego imieniem i nazwiskiem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.