Nie kupuj Cocker Spaniela, jeśli…

Cocker Spaniel to jedna z najpopularniejszych ras psów towarzyszących. Współcześnie raczej nie wykorzystuje się jej naturalnych predyspozycji myśliwskich. Są to psy domowe, zachwycające piękną sierścią, długimi uszami i wspaniałym usposobieniem. Cocker Spaniel nie jest jednak psem dla każdego, a już na pewno nie dla osób, które opisujemy w naszym poradniku.

Niemający zbyt dużo czasu

Jeśli jesteś osobą zapracowaną, która wychodzi z domu rano i wraca wieczorem, a w tym czasie pies miałby zostać całkiem sam, to Cocker Spaniel nie jest rasą dla Ciebie. Są to psy energiczne, potrzebujące ciągłego kontaktu z człowiekiem, bardzo źle znoszące samotność.

Nielubiących długich, intensywnych spacerów

Cocker Spaniel będzie wspaniałym towarzyszem osoby uwielbiającej uprawiać sport, biegającej, jeżdżącej na rowerze czy urządzającej sobie długie spacery. Jeśli ten opis zupełnie do Ciebie nie pasuje, to odpuść pomysł posiadania psa tej rasy, która słynie z ogromnego zapotrzebowania na ruch.

Osoby o wybuchowym charakterze

Cocker Spaniel to pies, który nie nadaje się do ostrego traktowania. Jest wrażliwy, potrafi się obrazić, nie akceptuje przemocy i nigdy nie zbuduje silnej więzi z wybuchowym, nieprzewidywalnym właścicielem.

Osoby niecierpliwe

Psy tej rasy potrafią być naprawdę uparte i wymagają szkolenia, najlepiej zorganizowanego, prowadzonego przez doświadczonego behawiorystę. W przeciwnym razie można się spodziewać problemów wychowawczych i okazywania nieposłuszeństwa.

Osoby z dysfunkcjami ruchu

Tutaj znów kłania nam się temperament oraz nieprzeciętna potrzeba ruchu Cocker Spaniela. Jeśli masz problemy z poruszaniem się, to absolutnie nie jest to rasa dla Ciebie – chyba, że w spacerach zastąpią Cię inni domownicy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie