Najdziwniejsze rasy psów na świecie. TOP 5 czworonożnych osobliwości

Są takie rasy psów, obok których nikt nie przejdzie obojętnie. Rzadko widuje się je na ulicach, nie są zbyt popularne wśród hodowców, ale na wystawach robią prawdziwą sensację. To psy dla indywidualistów, którzy koniecznie chcą się wyróżniać. Poznaj 5 najdziwniejszych ras psów na świecie.

  1. Bedlingtom terier – jest to bardzo rzadka rasa psa, którą można spokojnie pomylić z... owcą. Psy są nawet specjalnie strzyżone po to, by jak najbardziej upodobnić je do beczących zwierząt. Bedlingtom terier to rasa o białym umaszczeniu i bardzo gęstym włosiu. Cechą charakterystyczną psa jest głowa kształtem przypominającą piłkę do futbolu amerykańskiego, którą zdobią dziwaczne uszy – podobne do tych, jakie mają owce.
  2. Chow chow – to niezwykle efektowna rasa, która jeszcze kilkanaście lat temu była dość popularna, ale dziś coraz trudniej jest spotkać jej przedstawicieli na ulicach. Powód jest prosty: chow chow jest psem trudnym w pielęgnacji i wychowaniu. Nie wykazuje agresji, za to ma silny charakter i potrafi być złośliwy. Właściwie ułożony oddaje jednak swojemu panu całe serce. Chow chow z wyglądu przypomina lwa, co zawdzięcza oczywiście potężnej grzywie.
  3. Puli – to przedstawiciel rodziny węgierskich psów pasterskich. Puli wygląda jak chodzący dywan typu shaggy. Ma bardzo długie i gęste włosie w ciemnym kolorze, zasłonięte oczy, a wyróżnienie poszczególnych partii jego ciała jest bardzo trudne. Na pierwszy rzut oka nie da się nawet ocenić, jaka jest faktyczna wysokość psa, a tym bardziej jego masa. Puli to rzadka rasa, wybierana przede wszystkim przez hodowców wystawowych.
  4. Grzywacz chiński – zdaniem wielu jest to najbrzydszy pies świata. To krzywdząca opinia, ale nie da się ukryć, że grzywacz bardzo wyróżnia się na tle bardziej standardowych przedstawicieli swojego gatunku. Pies ma włosy jedynie na głowie, ogonie i łapkach. Reszta jego ciała jest łysa, a skórę pokrywają białawe plamy. Grzywacz wygląda tak, jakby za chwilę miał umrzeć ze strachu – jest to jednak głównie efekt tego, że bardzo szybko przemarza. Warto wiedzieć, że jest to jedna z najstarszych ras psów na świecie – grzywacze były hodowane już 1000 lat przed naszą erą.
  5. San Juan Teotihuacan – ten pies wyróżnia się przede wszystkim tym, że jest całkowicie łysy. Z tego powodu wydaje się być łatwy w pielęgnacji. Problem w tym, że kupienie szczeniaka tej rasy graniczy obecnie z cudem. Nieco łatwiej będzie ze znalezieniem bliskiego krewnego Teotihuacana, czyli nagiego psa meksykańskiego, który zadziwiająco dobrze znosi niskie temperatury.

Wymienione rasy łączy nie tylko oryginalny wygląd, ale także bardzo rzadkie występowanie. Znalezienie szczeniaka wymaga długich poszukiwań i... głębokiego sięgnięcia do portfela.

zdjęcie źródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bedlington_terier#/media/File:Boutchie_apres_championnat_004.JPG

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie