Lubisz aktywność? Każda z tych 5 ras psów jest dla Ciebie stworzona!

Rasę psa zawsze powinno się dobierać pod kątem swojego charakteru i trybu życia. Ktoś, kto większą część dnia spędza na kanapie, na pewno nie będzie w 100% zadowolony z posiadania setera irlandzkiego (podobnie jak sam pies). Z kolei ludzie bardzo aktywni raczej nie powinni kupować np. basseta. I właśnie do tej drugiej grupy adresujemy dzisiejszy wpis. Wymieniamy 5 ras psów dla osób, które uwielbiają spędzać wolny czas na świeżym powietrzu i uprawiają sport.

  1. Border collie – ta rasa powstała po to, by biegać. Bieganie jest sensem życia tego psa, dlatego właściciel musi mu zapewnić olbrzymią dawkę ruchu. Godzinny spacer to zdecydowanie za mało. Border collie doskonale czuje się w domu z ogrodem, w którym może biegać do woli. Świetnie sprawdzi się w zawodach agility, uwielbia uczyć się nowych rzeczy.
  2. Seter irlandzki – generalnie wszystkie psy z rodziny seterów są idealne dla osób aktywnych, które same biegają, lubią długie spacery lub mieszkają na wsi. Seter irlandzki jest piękny, bardzo reprezentacyjny, a do tego ma wspaniałe usposobienie. Sprawdzi się w kontaktach z dziećmi, jest wierny i posłuszny. Trzeba mu jedynie zapewnić dużą dawkę ruchu.
  3. Pointer – ta angielska rasa została stworzona do wystawiania zwierzyny i wciąż jest wykorzystywana podczas polowań. Pointer spokojnie może być także psem rodzinnym, pod warunkiem, że rodzina lubi spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Pointer biega jak szalony, kocha aktywność, jest też zrównoważony i posłuszny. Wymaga minimum 2 godzinnych spacerów w ciągu dnia.
  4. Alaskan malamut – to bardzo dobry wybór dla osób aktywnych, które jednak potrzebują psa nieco mniej wybieganego niż wymienione wcześniej. Alaskan to nie husky! Różnica jest zasadnicza – widać ją w budowie ciała i oczywiście w oczach, które u malamuta nie są niebieskie. To masywne, aktywne psy o przyjacielskim usposobieniu, bardzo wierne i mądre.
  5. Husky – ta rasa wciąż nie jest w naszym kraju bardzo popularna, a szkoda, bo są to psy wyjątkowo oddane człowiekowi. Stworzone do ciężkiej pracy świetnie odnajdą się w domu z ogródkiem. Lubią biegać, węszyć, ciągnąć sanki. Są bardzo odporne na trudne warunki atmosferyczne, dlatego ewentualnie mogą spędzać zimę na dworze.

Decydując się na posiadanie przedstawiciela jednej z tych ras trzeba mieć na uwadze, że są to psy naprawdę bardzo aktywne, którym spokojne leżenie w kącie nie sprawia żadnej przyjemności. Może to być czasami dość uciążliwe.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.