Jak zabezpieczyć posesję przed obcymi psami?

Mieszkasz w domu z ogrodem i regularnie widujesz na swoim trawniku obce psy? Na dłuższą metę jest to bardzo irytujące, a może być też niebezpieczne – w końcu nie wiesz, z jakim psem masz do czynienia. W takiej sytuacji bezwzględnie trzeba ustalić właścicieli psów i zwrócić im uwagę, jednocześnie zabezpieczając swoją posesję przed obcymi czworonogami. Kilka wskazówek znajdziesz w naszym poradniku.

Sprawdź stan ogrodzenia

Na początek musisz ustalić, czy psy nie mają otwartej drogi do Twojego ogrodu przez uszkodzone ogrodzenie. Psy potrafią nawet „rozwiązać” siatkę ogrodzeniową, dlatego koniecznie zlustruj stan płotu i napraw ewentualne defekty.

Zastosuj siatkę na mniejsze psy

Mniejsze psy z reguły przeciskają się między szczebelkami przęsła, które są rozstawione co 7-10 centymetrów. Jeśli podobnie wygląda to u Ciebie, to bardzo prostym i niedrogim rozwiązaniem będzie zastosowanie plastikowej siatki, którą mocuje się w dolnej części przęsła.

Rozważ podwyższenie ogrodzenia

Może to być konieczne w sytuacji, gdy większe psy po prostu przeskakują obecne ogrodzenie. Jeśli ma ono np. zaledwie 120 centymetrów wysokości, to nic dziwnego, że regularnie masz w ogrodzie nieproszonych, czworonożnych gości.

Wykonaj murki

Jeśli masz ogrodzenie bez murków, to obce psy mogą się łatwo przekopać do Twojego ogrodu, na przykład podniecone suczką w rui. W takiej sytuacji nie ma na co czekać i warto jak najszybciej wykonać murki, niekoniecznie lane, ale np. prefabrykowane, wkopane w ziemię na głębokość minimum 20 centymetrów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie