Dlaczego dwa psy to najlepszy wybór?

Posiadanie jednego psa daje mnóstwo życiowej radości, ale dwóch? Tutaj wiele osób ma poważne wątpliwości. Dwa psy w jednym domu to rzadkość, co wynika ze złych skojarzeń. Właściciele obawiają się wysokich kosztów utrzymania pupilów, ciągłego bałaganu i dodatkowych obowiązków pielęgnacyjnych. Zupełnie niesłusznie! Dwa psy to bardzo dobry wybór, o czym przekonujemy w naszym poradniku.

Nigdy nie będą się nudzić

Nuda to największy wróg każdego psa. Gdy czworonóg nie wie, co ma ze sobą zrobić, to wpadają mu do głowy różne głupie pomysły – stąd właśnie niszczenie, załatwianie się na dywan czy ucieczki z domu. Mając dwa psy można znacząco zminimalizować lub wręcz wyeliminować ryzyko takich sytuacji.

Paradoksalnie mniejsze zniszczenia w domu

Dwa psy, oczywiście dobrze się ze sobą dogadujące, zawsze znajdą sobie coś do roboty. Będą się bawić, razem odpoczywać, spać i robić mnóstwo innych rzeczy, które odciągną je od wyposażenia domu. Dlatego posiadacze dwóch psów rzadziej doświadczają problemu zniszczeń.

Dwa razy więcej szczęścia

Sięgnijmy również o argument emocjonalny. Jeśli kochasz psy, to dwa pokochasz jeszcze mocniej. Mając dwa czworonogi nigdy nie doświadczysz nudy, powrotu do pustego domu, za to zawsze będziesz mieć powód, aby przestać się gniewać po ciężkim dniu w pracy i wyjść na dłuższy, fajny spacer, który z dwoma psami zawsze jest bardziej urozmaicony.

Wzajemnie się pilnują

To ważna uwaga skierowana do osób, które mieszkają w domu z ogródkiem i chcą wypuszczać psy przed wyjściem do pracy. Ucieczki z ogrodzonego terenu są na porządku dziennym, ale zdarzają się rzadziej w przypadku dwóch mieszkających ze sobą psów. Po pierwsze: czworonogi mają zawsze coś do roboty, dlatego nie czują potrzeby szukania przygód poza posesją. Po drugie: nawet jeśli uda im się wydostać, to będą się wzajemnie pilnować i unikać niebezpieczeństw.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie