Dlaczego alarm jest lepszy od psa?

Na całym świecie pies przez wieki był substytutem profesjonalnej ochrony. W dobie powszechnego dobrobytu stał się również swoistym strażnikiem domu czy budynku przedsiębiorstwa. Dziś szczęśliwe przestajemy myśleć o psie, jak o „żywym alarmie”, co wynika z faktu, iż czworonogów w rzeczywistości średnio nadaje się do tej roli. W naszym artykule wskazujemy przewagi systemu alarmowego nad psem.

Jest czynny przez całą dobę

System alarmowy może pracować non stop, przez całą dobę, 365 dni w roku. Wystarczy zapewnić zasilanie (awaryjnie również akumulator, który podtrzyma napięcie w razie przerwy w dostawach prądu). Pies potrzebuje natomiast odpoczynku, pójścia na spacer, snu, czasu spędzonego z właścicielem.

Nie generuje dodatkowych kosztów

Alarm to jednorazowy wydatek na zakup i montaż systemu. Później przez wiele lat nie trzeba w niego już nic więcej inwestować. Z psem wygląda to zupełnie inaczej. Zakup zwierzaka to dopiero początek wydatków, które z czasem mogą być coraz wyższe, zwłaszcza wtedy, gdy zwierzę zacznie chorować.

Jest trudniejszy do obejścia

Wiele osób sądzi, że „ostry pies” to najskuteczniejsza ochrona, ponieważ nikt o zdrowych zmysłach nawet nie spróbuje się do niego zbliżyć. Zauważmy jednak, że dziś żaden złodziej/włamywacz nie rozważałby takiego scenariusza. Psa można wyeliminować na wiele innych sposobów i w ciągu kilku chwil zyskać otwartą drogę do domu czy budynku firmowego.

Nie trzeba mu zapewniać bliskości

Alarm nie myśli, nie czuje, jest urządzeniem na usługach człowieka. Pies natomiast jest żywą istotą, która nie może być pozostawiona samopas np. na budowie. Trzeba go codziennie doglądać, karmić, wychodzić z nim na spacer itd. Jeśli nie masz na to wszystko czasu, to inwestycja w system alarmowy powinna być dla Ciebie czymś zupełnie oczywistym.

Traktowanie psa, jako alternatywy dla systemu alarmowego czy ochrony budynku zakrawa w dzisiejszych  czasach na absurd. Zwierzę nie powinno być wykorzystywane do pilnowania terenu wokół domu, firmy etc. Nie dość, że się do tego nie nadaje, to jeszcze w praktyce jest mało skuteczne.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie