Dla kogo są małe rasy psów?

Małe rasy psów cieszą się niezmiennie dużą popularnością. Można tutaj wymienić m.in. buldoga francuskiego, Yorkshire teriera, sznaucera miniaturowego, mopsa czy Shih tzu. Psy te w większości zostały stworzone po to, aby towarzyszyć człowiekowi, nie sprawiać większych problemów i pięknie się prezentować. W naszym poradniku wyjaśniamy, dla kogo tak naprawdę są małe rasy psów.

Dla osób zapracowanych

Przedstawiciele małych ras co prawda potrzebują bliskiego kontaktu z człowiekiem, jednak całkiem nieźle znoszą kilkugodzinną samotność. Można je zostawić w domu na cały dzień, nie martwiąc się poważnymi zniszczeniami. Małe psy mogą się nawet załatwiać na przygotowanej gazecie czy podkładzie – mnóstwo osób praktykuje takie rozwiązanie.

Dla nielubiących długich spacerów

Małym psom długie spacery nie są potrzebne do szczęścia. W zupełności wystarcza im bieganie po mieszkaniu czy po domu, a tym bardziej zabawy z właścicielem. Jeśli nie masz ani czasu, ani ochoty, by codziennie wychodzić z psem na godzinny spacer, to postaw na przedstawiciela małej rasy.

Rodzinom z dziećmi

Tutaj podkreślamy, że nie każdy mały pies jest rodzinnym pieszczochem. Trzeba to dokładnie sprawdzić pod kątem cech charakteru danej rasy. W większości jednak psie maluchy są odpowiednie dla rodzin z dziećmi. Dodatkowym atutem będzie tutaj fakt, że małego czworonoga na spacer może wyprowadzić nawet kilkulatek, który spokojnie da sobie radę z utrzymaniem pupila na smyczy.

Dla szukających psa taniego w utrzymaniu

Względy finansowe nigdy nie powinny być głównym kryterium wyboru psa. Również osoby, które ledwo wiążą koniec z końcem, nie powinny aktualnie rozważać wprowadzenia pupila pod swój dach. Gdy jednak decyzja już zapadła i nie chcesz, aby pies stanowił zbyt duże obciążenie finansowe dla rodziny, to postaw na przedstawiciela małej rasy.

Takie psy są znacznie tańsze w utrzymaniu, ponieważ zjadają mniejsze porcje, a wizyty u weterynarza czy tym bardziej leczenie są wyraźnie tańsze w porównaniu z dużymi czworonogami.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie