Buldog angielski – czy to rasa dla Ciebie? Dowiedz się o niej więcej!

Buldog angielski nigdy nie był super popularną rasą psów w naszym kraju. Starsi czytelnicy prawdopodobnie kojarzą tego psa z kultowego przed laty serialu „Gliniarz i prokurator”. Buldog to rasa, która nikogo nie pozostawia obojętnym, głównie za sprawą charakterystycznego i kontrowersyjnego wyglądu. Ten pies albo się podoba, albo nie – nie ma stanów pośrednich. Nie wiesz, czy buldog angielski jest dla Ciebie? W takim razie poznaj kilka faktów na temat tej rasy.

Są leniwe

Oj tak, buldog angielski nie jest typem psa aktywnego, który chętnie będzie Ci towarzyszyć w długich spacerach, a tym bardziej w uprawianiu sportu. Buldogi najchętniej spędzają czas na kanapie, a odpoczynek jest dla nich najlepszą formą rozrywki. Jeśli więc szukasz psa, z którym można chodzić na kilkugodzinne spacery, to niestety nie jest to rasa dla Ciebie.

Są niesamowicie uparte

Choć na takie nie wyglądają, to buldogi angielskie charakteryzuje nieprzeciętna inteligencja – a ta, jak wiadomo, ma bezpośredni związek z upartością. Trudno jest zmusić buldoga do robienia tego, czego oczekuje właściciel. Pies potrafi się zaprzeć i nie zrobić ani jednego kroku dalej lub ostentacyjnie udawać, że nie słyszy poleceń.

Wymagają drobiazgowego dbania o higienę

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, tymczasem buldogi rzeczywiście są bardzo wymagające gdy chodzi o ich higienę. Obowiązkiem właściciela jest przede wszystkim częste czyszczenie skóry między fałdami w okolicach pyska, gdzie zbiera się mnóstwo brudu – to może być przyczyną poważnych infekcji.

Są uczuciowe

Buldog angielski nie jest psem, który może zostawać sam w domu na cały dzień. Choć rzeczywiście większość doby przesypia lub poleguje, to jednak potrzebuje bliskości człowieka lub innego osobnika. Nasza rada? Jeśli bardzo chcesz mieć buldoga angielskiego, a pracujesz do późna, to kup dwa psy!

Cierpią w czasie upałów

Buldogi angielskie fatalnie czują się w okresie upałów, co wynika ze skróconej kufy. Przez to buldog miewa problemy z oddychaniem, które nasilają się właśnie przy wysokich temperaturach. W okresie upałów absolutnie nie należy zmuszać psa tej rasy do wytężonego wysiłku.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie