5 ras psów, które cieszą się najgorszą opinią. Niesłusznie!

Na temat ras psów, które znalazły się w naszym rankingu, narosło wiele stereotypów i krzywdzących mitów. W powszechnej opinii jedynym celem przedstawicieli tych ras jest zabijanie, sprawianie bólu i straszenie dzieci. Zamiast karmy w misce chętniej widziałyby ludzkie szczątki, a spać z nimi pod jednym dachem nie wolno, bo przecież mogą zadusić właściciela we śnie. Bzdury, ale niestety wiele osób w nie wierzy. Oto 5 ras psów, które cieszą się najgorszą opinią.

  1. Rottweiler – ucieleśnienie wszelkiego zła. Pies, który nie bez powodu pojawił się w słynnym filmie „Omen”. Mieć rottweilera, to jak prosić się o kłopoty i nie kochać swojej rodziny. W rzeczywistości są to psy naprawdę przyjazne, dość inteligentne, a przede wszystkim niesamowicie oddane właścicielowi.
  2. Bulterier – ta morda, która przypomina nieco świński ryj, nie zwiastuje niczego dobrego. Pies na 100% myśli tylko o zabójstwach, a jego ulubioną rozrywką jest wybieranie sobie ofiar. Bulteriery bardzo cierpią z powodu krzywdzącej opinii na ich temat. Tak naprawdę są to psy o wielkim sercu i bardzo spokojne – o ile mają zrównoważonego właściciela.
  3. Doberman – pies dla mafiosy lub osiedlowego bandyty. Czasami trzymają go bogacze, którzy chcą, aby każdy włamywacz skończył jako kolacja dla pupila. Po prostu zimnokrwisty zabijaka. Jak jest naprawdę? Dobermany to szalenie inteligentne psy, które mogą być stawiane za wzór wierności.
  4. Pitbull – awanturnik i obdarzony potężną siłą morderca na czterech łapach. Typowy pies dla bandziora, pseudokibica lub lokalnego watażki w typie Bolca z „Chłopaki nie płaczą”. W rzeczywistości pitbull to zrównoważony pies, który wymaga jednak silnej ręki i konsekwencji w wychowaniu. Nie przejawia agresji wobec ludzi – niekoniecznie lubi tylko inne psy.
  5. Amstaff – gdyby tylko mógł, gryzłby wszystko, co się rusza (to co się nie rusza też). Jego instynkt nakazuje mu przegryzanie kości, tętnic i wszelkich innych części ciała. Ma śmierć w oczach, kocha walki psów, a najlepiej czuje się w towarzystwie najgorszej maści bandziorów. Jak jest naprawdę? Amstaffy to psy o silnych charakterach, które jednak można z powodzeniem ujarzmić. Ta rasa w rękach odpowiedniego właściciela doskonale sprawdza się w roli psa rodzinnego.
Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie