Z psem do restauracji? Tak, ale…

Wizyty z psem w restauracji wciąż nie są czymś standardowym, natomiast podejście do tej kwestii wyraźnie się zmienia – i to na korzyść właścicieli czworonogów. W Polsce jest coraz więcej restauracji „pet friendly”, do których można przyjść z pupilem i komfortowo zjeść nawet wykwintne danie. O czym trzeba tutaj pamiętać? Mamy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek.

Tylko dla dobrze zsocjalizowanych psów

Przede wszystkim należy mieć na uwadze to, że restauracja jest miejscem publicznym. Skoro przyjmuje gości z czworonogami, co nadal jest rzadkością, to trzeba się liczyć z tym, że w lokalu będzie przebywać sporo osób z psami. Jeśli więc Twój zwierzak nie przeszedł jeszcze pełnego cyklu socjalizacji i nie możesz w 100% przewidzieć jego reakcji na przebywanie w towarzystwie innych psów, to lepiej poczekaj z pierwszą wizytą w restauracji.

Warto zarezerwować stolik

Restauracje przyjazne psom, choć coraz liczniejsze, nadal pozostają w awangardzie. Oznacza to, że są dosłownie oblegane, szczególnie w weekendy. Jeśli więc nie chcesz ryzykować, że spędzisz kilkadziesiąt minut na ulicy w oczekiwaniu na wolny stolik, to lepiej go zarezerwuj.

Najpierw odwiedź restaurację bez psa

To dobry pomysł, ponieważ taka wizyta pozwoli Ci w spokoju rozeznać się w lokalu, sprawdzić układ stolików, jakość serwowanych potraw i podjąć decyzję, czy rzeczywiście warto odwiedzić restaurację z psem. Nie zapominajmy, że „restauracja przyjazna psom” to często tylko slogan, niemający wiele wspólnego z rzeczywistością – w wielu takich lokalach psy są po prostu akceptowane, nic ponadto.

Pamiętaj o podstawowych zasadach etykiety

To, że restauracja jest przyjazna psom, nie oznacza jeszcze, że panuje w niej wolna amerykanka. Nawet w takich restauracjach obowiązują pewne zasady – na przykład psy muszą być trzymane na smyczy, mogą załatwiać swoje potrzeby tylko w wyznaczonych miejscach i oczywiście właściciele muszą po nich posprzątać.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie