Wyprowadzanie psów – ile to kosztuje?

Żyjemy w tak szybkich czasach i jesteśmy tak zapracowani, że wielu z nas nie ma ani energii, ani często nawet możliwości pójścia z psem na nieco dłuższy spacer. Cierpią na tym same zwierzęta, które czują się zaniedbywane i nie mogą zaspokoić swoich podstawowych potrzeb. Nic dziwnego, że lawino rośnie zainteresowanie usługą wyprowadzania psów. Świadczą ją przede wszystkim dzieci, oczywiście za zgodą rodziców. Ile to kosztuje?

Cena za godzinę spaceru z psem

Stawki oczywiście różnią się w zależności od miasta, czy nawet dzielnicy (na luksusowych osiedlach mieszkalnych płaci się więcej). Możesz natomiast przyjąć, że za godzinę spaceru z psem trzeba zapłacić od około 30 złotych. Mniej biorą dzieci z sąsiedztwa, które zadowolą się nawet kilkunastoma złotymi. Przy regularnym korzystaniu z usługi (np. codziennie) można liczyć na zniżki.

Komu powierzyć swojego psa?

Wyprowadzanie psów nie jest szczególnie skomplikowanym zadaniem, dlatego obowiązuje tutaj jedno kryterium: zaufanie. Najlepiej poszukać osoby, którą znamy lub przynajmniej kojarzymy. Idealnie byłoby zaangażować do tego np. nastoletnie dziecko sąsiadów, które zna się z naszym psem, lubi go, a przy tym ma sporo wolnego czasu.

Pamiętaj!

Powierzenie komuś spacerów z Twoim psem jest możliwe wyłącznie wtedy, gdy pies jest zrównoważony i na 100% nie stanowi dla nikogo zagrożenia.

Gdzie szukać osób chętnych do wyprowadzania psów?

W każdym dużym mieście znajdziemy wielu chętnych do świadczenia tej usługi – wystarczy dać ogłoszenie np. na lokalnej grupie facebookowej. Zachęcamy natomiast, aby zacząć od rozejrzenia się w swojej okolicy.

Można np. wywiesić kartkę z ogłoszeniem na klatce schodowej, podpytać sąsiadów czy znajomych rodziców innych dzieci, które mogą być zainteresowane odpłatnym wyprowadzaniem naszego psa. Dla młodych ludzi jest to nie tylko sposób na dorobienie sobie do kieszonkowego, ale też szansa na kontakt z psami, spędzanie większej ilości czasu na świeżym powietrzu oraz świetna nauka odpowiedzialności.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie