Sprzątanie po psie wcale nie jest trudne!

Jeśli masz psa, to na pewno wiesz, że Twoim obowiązkiem jest posprzątanie tego, co pupil zostawił po sobie podczas spaceru. Osoby mieszkające w miastach raczej przeciwko temu nie oponują – gorzej sytuacja wygląda na terenach wiejskich, gdzie dosłownie roi się od „niespodzianek”. Tymczasem sprzątanie po psie wcale nie jest trudne. Kilka wskazówek znajdziesz w naszym poradniku.

Zaopatrz się w woreczki

Podstawowym wyposażeniem właściciela psa powinien być plik woreczków foliowych, które można kupić w każdym sklepie, dyskoncie etc. W sieci dostępne są również praktyczne woreczki biodegradowalne, które można nawet spuszczać w toalecie – oczywiście wraz z zawartością.

Gdy pies się załatwi, to zostaje tylko schylić się po odchody i zebrać je do woreczka, szczelnie zamknąć i wyrzucić przy najbliższej okazji.

Zlokalizuj śmietnik, do którego możesz wyrzucić psie odchody

Z dostępnością śmietników może być problem, dlatego wybierając trasę spaceru warto mieć na uwadze, czy po drodze znajdują się miejsca, do których można legalnie wyrzucić psie odchody w woreczku. Chodzi przecież o to, aby nie nosić ich w kieszeni czy w ręce.

W ostateczności zabierz odchody do domu i wyrzucić do śmietnika na odpady zmieszane

Wielu właścicieli nie wie, do którego śmietnika wyrzucać odchody psa przyniesione w woreczku ze spaceru. Odpowiedź brzmi: do pojemnika na odpady zmieszane. Takie śmieci są przeznaczone do dalszego przetwarzania w specjalnych instalacjach, dlatego nie stanowią zagrożenia biologicznego.

Innym sposobem może być wyrzucenie odchodów psa do toalety i spuszczenie ich w kanalizacji. Wówczas brudny worek trafia do śmietnika na odpady zmieszane.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie