Spacer z psem w ulewie – o co trzeba zadbać?

Właściciele psów doskonale wiedzą o tym, że zła pogoda nie jest żadnym powodem dla zrezygnowania ze spaceru. Zwierzę ma swoje potrzeby i niezależnie od aury musi kilka razy dziennie wyjść na dwór, choćby po to, aby się załatwić. Faktem jest natomiast, że przy wyjątkowo niesprzyjającej pogodzie warto kierować się kilkoma zasadami, które pozwolą zapewnić sobie i pupilowi minimum komfortu. Sprawdź, o co trzeba zadbać przed wyjściem na spacer z psem w ulewie.

Nie za długo

Ulewa nie stwarza optymalnych warunków do spaceru. Ani Ty, ani pies nie będziecie mieć wielkiej przyjemności z przechadzki, dlatego warto ograniczyć czas spaceru do niezbędnego minimum. Oczywiście nie może być tak, że tylko wyprowadzasz psa na smyczy przed klatkę, gdzie załatwia on swoje potrzeby. Wystarczająca będzie natomiast około 10 minutowa przechadzka.

Czy trzeba coś zakładać psu?

Nie, psia sierść ma to do siebie, że bardzo dobrze chroni skórę zwierzęcia przed deszczem. Nawet jeśli wydaje się być przemoknięty do suchej nitki, to po kilku chwilach w domu znów będzie suchy. Nie ma zatem potrzeby zakładania psu kubraczka czy jakiejś folii.

Rada

Jeśli masz psa rasy z krótkim podszerstkiem, a poza ulewą na dworze panuje też niska temperatura, to ocieplacz może być wskazany.

Co na łapy?

To częste pytanie zadawane przez właścicieli psów, którzy muszą wyjść na spacer z pupilem w czasie ulewy. Generalnie nie ma potrzeby zabezpieczania psich łap przed wodą czy błotem. To wyłącznie kwestia tego, jak bardzo właścicielowi zależy na utrzymaniu czystości w domu. Na rynku są dostępne specjalne nakładki na łapy, które fajnie sprawdzają się w czasie niepogody, ponieważ gwarantują, że pies po powrocie do mieszkania nie będzie zostawiać błotnych śladów na podłodze.

Przed powrotem do domu

Bardzo dobrym pomysłem będzie schowanie się z psem pod daszkiem lub na klatce schodowej i poświęcenie kilku minut na doprowadzenie go do ładu przed wpuszczeniem zwierzaka do domu. Możesz użyć starego ręcznika do usunięcia nadmiaru wody z psiej sierści. Sięgnij też po szczotkę, aby rozczesać tworzące się kołtuny. Z kolei szczotka z twardym włosiem bardzo dobrze sprawdzi się do oczyszczenia psich łap z piasku i błota.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie