Pies na kempingu: o czym trzeba pamiętać?

Kempingi przeżywają prawdziwy renesans i dla coraz większej grupy turystów stanowią świetną alternatywę dla hoteli. Szczególnie chętnie wybierają je właściciele psów, z góry zakładając, że na dużym terenie, w otoczeniu przyrody ich pupil będzie czuć się świetnie. Zanim jednak zabierzesz psa na kemping, to dowiedz się, jakie obowiązują tutaj zasady.

Najpierw sprawdź, czy kemping przyjmuje psy

To wcale nie jest takie oczywiste. Szczególnie te droższe, lepiej wyposażone kempingi nie wyrażają zgody na obecność psów i kotów. Inne z kolei dopuszczają taką możliwość, ale tylko na parcelach, czyli miejscach do rozkładania namiotów, parkowania przyczep kempingowych lub kamperów.

To Ty odpowiadasz za swojego psa

Teoretycznie nie musimy o tym przypominać, ale w praktyce z tą świadomością różnie bywa. Nie brakuje niestety właścicieli, którzy traktują kemping, jak własny ogródek i pozwalają psu dosłownie na wszystko. Musisz pamiętać, że wokół Ciebie wypoczywają setki czy nawet tysiące innych osób – pies nie może im ani zagrażać, ani ograniczać im swobody. Jeśli zwierzak źle reaguje na obcych ludzi, to może lepiej jeszcze raz przemyśl pomysł wybrania się na wakacje na kemping.

Sprzątanie

Po przyjeździe na kemping właściciel psa musi od razu sprawdzić, gdzie znajduje się wybieg dla czworonogów wraz z wyznaczoną dla nich toaletą. To, że na danym terenie pies może zaspokoić swoje potrzeby fizjologiczne nie oznacza oczywiście braku obowiązków po stronie właściciela. Musisz posprzątać po pupilu i nie możesz dopuścić, aby załatwił się np. na terenie czyjejś parceli.

Zakaz wstępu do restauracji i sklepów spożywczych

To właściwie standard na większości kempingów, również tych przyjaznych zwierzętom domowym. Wybierając się na wakacje w takie miejsce musisz być przygotowany na to, że Twój pupil nie będzie mieć wstępu do kempingowych restauracji oraz sklepu spożywczego, a może nawet sanitariatów. Zastanów się więc, czy pies na pewno dobrze zniesie chwile samotności w przyczepie, domku czy namiocie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie