Mam psa: Wybieg dla psa

Wybieg składa się z ogrodzenia o powierzchni kilku metrów kwadratowych. Ogrodzenie musi być dosyć wysokie, żeby pies w żadnym razie go nie przeskoczył. Dla dużych psów dobrze jest założyć siatką i z góry, jednak na takiej wysokości, aby człowiek mógł pod nią stać spokojnie, a więc co najmniej 180 cm. Cała powierzchnia miejsca ogrodzonego powinna być wybetonowana lub obsiana trawą, tylko w ten sposób wybieg daje się utrzymać w porządku i czystości. Wybieg powinien był położony w miejscu słonecznym, jednak dotykać jednym lub dwoma bokami do murów, żeby był dostatecznie chroniony przed wiatrem.

W tym ogrodzeniu powinna być buda na tyle obszerna, by pies mógł się w niej swobodnie obrócić, dla psa o wzroście 60 cm - buda powinna mieć wymiary: długość 115cm (80cm legowisko l 35 cm i 35 cm przedsionek), 75cm szerokości i 80cm wysokości. Otwór wejściowy do przedsionka 40x36 cm. Zimą wejście zasłania się od zimna zawieszając przy wejściu kawałek koca lub stary worek, który pies odsuwa, wchodząc do budy.

Buda powinna składać się z dwóch części: legowiska i przedsionka. Wejście jest jedno - przez przedsionek. Powinna być zrobiona z podwójnych, przybitych do szkieletu desek, między które dla uszczelnienia wkładamy papę. Dach jedno- lub dwuspadowy, również pokryty papą lub blachą ocynkowaną. Podłoga drewniana, wysłana slomą lub sianem. Budę, aby nie podciekała od dołu, stawiamy na cegłach lub płytach chodnikowych.

http://www.toz.pl/slupsk/

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.