Często mówi się o tym, aby łączyć pracę z pasją. Bez wątpienia spore pole do popisu w tym zakresie mają osoby, które kochają psy. Rynek „psich” usług jest coraz większy, rośnie zapotrzebowanie na profesjonalistów od opieki nad zwierzętami i nie tylko. Jeśli więc chcesz coś zmienić w swoim życiu i związać swoją karierę zawodową z psami, to sprawdź nasze propozycje i wybierz coś dla siebie!
- Groomer – zawód groomera nie jest prosty. Psy bywają bardzo niecierpliwe, czasami agresywne, a ich właściciele mają czasami niebotyczne wymagania. Dlatego aby podjąć się tego zajęcia najpierw skończ odpowiedni kurs. Groomerem można być bez papierka, ale to obniży Twoją wiarygodność. Po kursie warto poszukać pracy w zawodzie, nabrać doświadczenia, a dopiero później założyć własny salon.
- Petsitter – coraz bardziej poszukiwana usługa, szczególnie w dużych miastach. Wielu właścicieli nie ma już czasu, aby właściwie opiekować się swoimi psami, dlatego szukają profesjonalnej pomocy. Petsitter wyprowadza psa na spacer, zawozi go do weterynarza, gdy trzeba może się nim nawet zaopiekować przez kilka dni. Można na tym nieźle zarobić, ale trzeba mieć dobre podejście do psów i zbierać referencje.
- Weterynarz – nie ma chyba lepszego zawodu dla osoby, która autentycznie kocha zwierzęta i chce im pomagać, przy okazji na tym zarabiając. Aby zostać weterynarzem trzeba oczywiście skończyć studia. Później jednak można zrobić naprawdę solidną karierę. Wszelkie badania pokazują, że w perspektywie kilkunastu najbliższych lat weterynarze nie będą narzekać na brak pracy.
- Psi psycholog – fachowo nazywany behawiorystą zwierzęcym. Wielu właścicieli nie radzi sobie z okiełznaniem swoich psów i szuka pomocy u specjalistów. Tymczasem nie każdy trener jest behawiorystą. Zapotrzebowanie na tzw. psich psychologów rośnie. To nie tylko moda, ale też dowód na coraz większą świadomość właścicieli. Aby zostać psim behawiorystą trzeba ukończyć kurs i mieć bogate doświadczenie w pracy z czworonogami.
- Hotel dla psów – świetny pomysł na „psi biznes”, szczególnie w większych miejscowościach. Właściciele, którzy nie mogą zabrać pupila na wakacje, są zmuszeni zostawić go pod fachową opieką. Jeśli nie mogą liczyć na pomoc rodziny, to szukają właśnie hoteli dla psów. Aby osiągnąć sukces w tym biznesie trzeba zainwestować w bardzo dobrą infrastrukturę, reklamę oraz mieć odpowiednie podejście do zwierząt.
Jak widzisz jest sporo pomysłów na to, aby połączyć swoją psią pasję z robieniem biznesu. Pamiętaj jednak, że u podstaw sukcesu w tej branży zawsze leży prawdziwa miłość do zwierząt