Jak pozbyć się psiej sierści i utrzymać czystość w mieszkaniu?

Decydując się na posiadanie psa trzeba mieć świadomość, że z chwilą wprowadzenia się nowego lokatora idealnie czyste mieszkanie stanie się tylko wspomnieniem. Przy psie nie ma szans utrzymać perfekcyjnego porządku. Szczególnie kłopotliwa, a już zwłaszcza w okresie linienia, jest psia sierść. W naszym poradniku podpowiadamy, jak się jej pozbyć i ułatwić sobie utrzymanie czystości w mieszkaniu.

Regularne odkurzanie to podstawa

Mając psa w mieszkaniu czy w domu nie można sobie pozwolić na odkurzanie raz w tygodniu. Pamiętaj, że sierść i piasek mogą być łatwo przenoszone z podłogi na tapicerowane meble, blaty, do żywności itd. Dlatego dobrym zwyczajem jest nawet codzienne odkurzanie mieszkania, a przynajmniej tych pomieszczeń, do których pies ma swobodny dostęp.

Usuń sierść z kanapy przy pomocy gumowej rękawiczki

Gumowa rękawiczka, na przykład do mycia naczyń, to jedyne czego potrzebujesz, aby szybko pozbyć się sierści z tapicerowanych mebli, zasłon etc. Trik polega na tym, że zakładamy rękawiczkę, następnie ją zwilżamy i przesuwamy dłonią po powierzchni, do której przyczepiła się sierść. Efekt będzie bardzo dobry! To, czego nie usunie rękawiczka, odkurz ręcznie.

Rada

Ten sam trik możesz zastosować do szybkiego usunięcia sierści z ubrań.

Zainwestuj w robota sprzątającego

Roboty sprzątające nie są już uznawane za fanaberię. Ich ceny także znacząco spadły, dlatego dziś na taki zakup może sobie pozwolić nawet średnio sytuowana rodzina. To ogromne ułatwienia dla posiadaczy psa. Robot bez problemu poradzi sobie z usuwaniem sierści z podłogi, dzięki czemu mieszkanie codziennie będzie ogarnięte.

Szczotkuj psa tak często jak możesz

Niezależnie od tego, czy masz psa rasy krótko- czy długowłosej, a może po prostu kundelka, pamiętaj o regularnym czesaniu i szczotkowaniu pupila. Warto to robić minimum raz w tygodniu, a w okresie linienia nawet częściej. Najlepszą opcją jest szczotkowanie psa na dworze, ewentualnie w wannie lub pod prysznicem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie