Home office z psem, czyli jak pogodzić obowiązki zawodowe z obowiązkami właściciela czworonoga?

W 2020 roku wielu z nas musiało nauczyć się pracować w domu. Home office wymusiła oczywiście pandemia, a celem było (i wciąż jest) ograniczenie kontaktów międzyludzkich. Wykonywanie swoich obowiązków służbowych w domowej kuchni czy salonie na dłuższą metę jest dość męczące, a już szczególnie dla właścicieli psów. Jesteś w takiej sytuacji? Wykorzystaj te wskazówki.

Poranny spacer – obowiązkowo!

Aby zapewnić sobie trochę spokoju podczas pracy w domu musisz zadbać o to, by pies solidnie się zmęczył – istnieje wówczas szansa, że prześpi następnych kilka godzin. Planuj sobie pracę w taki sposób, by znaleźć rano minimum godzinę na długi i intensywny spacer. To dobrze zrobi także Tobie – rozbudzisz się i z dużo większą energią siądziesz do obowiązków zawodowych.

Nie wpuszczaj psa do „biura”

Jeśli Twój pies jest bardzo napastliwy i nie odstępuje Cię na krok, to nie ma innego wyjścia, niż znalezienie dla siebie przestrzeni, do której pupil nie ma wstępu. Może to być np. sypialnia czy pokój dziecka. Zamknij drzwi i ignoruj nawoływanie psa. Po czasie mu się to znudzi i pewnie pójdzie spać. Kilka dni takiego treningu powinno skłonić pupila do odpuszczenia sobie dalszego zaczepiania zapracowanego pana.

Skup się na pracy

Najgorsze, co możesz zrobić podczas home office z psem, to ciągłe przerywanie pracy, by chwilę pobawić się ze zwierzakiem. Wiemy, że będzie Cię kusić, że w domu naprawdę trudno jest skupić się na pracy, ale musisz przezwyciężyć tę słabość – w przeciwnym razie nic z tego nie będzie i tylko narobisz sobie zaległości.

Poproś o pomoc zaprzyjaźnionych sąsiadów

Masz sąsiadów na emeryturze lub pracujących w innych godzinach, którzy świetnie dogadują się z Twoim psem? Zapytaj ich, czy nie możesz zostawiać u nich pupila na kilka godzin w ciągu dnia. To najlepsze dostępne rozwiązanie, bo z jednej strony skupisz się na pracy, a z drugiej będziesz mieć pewność, że pies ma zapewnioną dobrą opiekę.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie