Do których pomieszczeń w domu pies nie powinien mieć dostępu?

Pies to członek rodziny, dlatego z reguły pozwalamy mu uczestniczyć w życiu wszystkich domowników i nie ograniczamy dostępu do poszczególnych pomieszczeń. Jednak w przypadku domu jednorodzinnego warto to rozważyć, oczywiście z myślą o bezpieczeństwie pupila. Które pomieszczenia nie powinny być przeznaczone dla psa? Sprawdź to w naszym poradniku.

Kotłownia

Jeśli w domu znajduje się pomieszczenie grzewcze, czyli popularna kotłownia, to pies nie powinien mieć do niej swobodnego dostępu. W kotłowni pracuje kocioł czy inne urządzenie grzewcze, zwykle znajduje się w niej również aparatura odpowiedzialna za pracę ogrzewania czy dystrybucję wody w domu, którą zwierzak może przypadkowo uszkodzić. Aby wyeliminować takie ryzyko najlepiej będzie po prostu zakazać psu wchodzenia do kotłowni.

Piwnica

W domach z piwnicą psy również nie powinny mieć możliwości swobodnego wchodzenia do tego pomieszczenia, w którym może się znajdować wiele przedmiotów stanowiących realne zagrożenie dla zwierzęcia – na przykład środki chemiczne, trutka na myszy/szczury, kawałki szkła, różnego rodzaju odpady czy opał.

Garaż

Pies nie powinien mieć swobodnego dostępu do garażu, który z zasady jest stosunkowo niebezpieczny dla pupila – a dokładnie chodzi o przechowywane w nim rzeczy, jak oleje, rozpuszczalniki, ostre narzędzia, płyny do spryskiwaczy itp.

Spiżarnia

Pies w spiżarni to nienajlepszy pomysł. Pupil może zyskać swobodny dostęp do produktów spożywczych czy np. suchej karmy, a jeśli jest typem łakomczucha, to pod nieobecność właścicieli zafunduje sobie ucztę, co może się skończyć problemami gastrycznymi. Często w spiżarni przechowujemy również chemię gospodarczą, do której pies nie może mieć łatwego dostępu.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie