Dlaczego warto… masować psa?

Na pewno starasz się utrzymywać bliskie relacje ze swoim pupilem. Głaskasz go, chwalisz, bawisz się z nim i często chodzisz na długie spacery. Czy jednak wiesz, że dobrą praktyką jest także regularne masowanie psa? Niewielu właścicieli to robi, a szkoda, ponieważ zafundowanie pupilowi masażu przynosi same korzyści – i to obu stronom. Dowiedz się, dlaczego warto masować psa.

To dla niego świetny relaks

Masaż działa na psa tak samo relaksująco, jak na człowieka. Jeśli miałeś kiedykolwiek okazję skorzystać z masażu, to dobrze wiesz, jak bardzo jest to przyjemne, jak pozwala się wyciszyć, pozbyć stresu i zapomnieć o problemach. Twój pies odbiera to dokładnie tak samo. Możesz go masować np. wieczorem, kiedy leży Ci na kolanach czy odpoczywa na podłodze przy Twoim fotelu. Zacznij od masowania grzbietu, następnie przejdź do brzucha. Na pewno mu się spodoba!

Wzmocnienie więzi z właścicielem

Masaż jest super okazją do tego, aby pobyć z psem naprawdę blisko. Na co dzień nie masz za bardzo czasu, aby zapewnić mu dostateczną porcję czułości i pewnie masz z tego tytułu wyrzuty sumienia. Masaż przeprowadzany kilka razy w tygodniu pozwala nadrobić te zaległości. To kilkadziesiąt minut, podczas których pies ma Cię tylko dla siebie. Zwróć uwagę, że Ty w tym czasie także się zrelaksujesz.

Coś dla nerwusów

Jeśli Twój pies jest typem dzikusa, który ma problem z panowaniem nad emocjami, to masaż może w takim przypadku pełnić funkcję terapeutyczną. Na początku zwierzak może się trochę wiercić i nie za bardzo wiedzieć, o co Ci właściwie chodzi. Stopniowo jednak zacznie przechodzić w fazę totalnego zrelaksowania.

Jeśli uda mu się wytrzymać kilkanaście minut w błogiej pozycji, to już możesz mówić o sukcesie. Regularne powtarzanie tego ćwiczenia powinno dobrze wpłynąć na psychikę pupila i złagodzić jego nerwowy charakter.

Odwrócenie uwagi od jedzenia

Masaż jest super opcją w sytuacji, gdy Twój pies zalicza się do czworonożnych łakomczuchów. Jeśli jest na diecie, ale widzisz, jak bardzo cierpi z powodu nieotrzymywania ulubionych smakołyków, to zafunduj mu sesję relaksacyjną z masażem. To powinno odwrócić jego uwagę od jedzenia i ułatwić przejście etapu zrzucania nadprogramowych kilogramów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie