Amstaff dla rodziny z dzieckiem? To może być świetny pomysł!

Amstaff jest przykładem rasy, która padła ofiarą ludzkich stereotypów. Większość z nas podświadomie traktuje te psy, jako chodzących morderców, stworzonych tylko do walk czy obrony właściciela w bezpośrednim starciu. Tymczasem amstaffy mają wielkie serce i stanowią niemalże wzór psa rodzinnego. Dowiedz się, dlaczego jest to idealna rasa dla rodziny z dzieckiem.

Kochają człowieka na zabój

Amstaffy, choć na takie nie wyglądają, są niezwykle sympatycznymi psami, które uwielbiają ludzi, zwłaszcza swoją najbliższą rodzinę. Po zbudowaniu z amstaffem bliskiej relacji, o co nie jest trudno, pies będzie gotów zrobić dla człowieka dosłownie wszystko. Jeśli więc rodzina chce mieć w domu psa oddanego, bardzo kochającego i zawsze gotowego do zabawy z dziećmi, to amstaff może być naprawdę dobrym wyborem. Zwłaszcza, że pies nigdy nie pozwoli zrobić swojej rodzinie krzywdy (jest doskonałym obrońcą).

Są bardzo cierpliwe

Amstaffy w stosunku do dzieci nie wykazują się może przesadną wylewnością (o wiele wyżej cenią dorosłych opiekunów), to jednak ich zaletą jest właśnie cierpliwość. Amstaff bez sprzeciwu znosi wielogodzinne zabawy, pozwala dzieciom na wiele, choć oczywiście trzeba pamiętać, aby cały czas kontrolować, co pociecha robi zwierzakowi – amstaffa i małego dziecka nigdy nie zostawiamy sam na sam w pokoju bez nadzoru.

Wybitna inteligencja

Amstaffy są bardzo inteligentnymi psami, co w przypadku rodziny z dzieckiem przekłada się na dobre zrozumienie zasad panujących w domu. Po tym, jak amstaff zorientuje się, że jest członkiem rodziny, ale nie na równi z dzieckiem, to nie będzie próbować zaburzyć ustalonej hierarchii (choć początkowo może być nieco zazdrosny).

Uwielbiają bliski kontakt z rodziną

Amstaff jest na zabój zakochany w swojej rodzinie i nie wyobraża sobie bez niej życia. Chce uczestniczyć w każdym aspekcie życia rodzinnego, dlatego nigdy nie protestuje, gdy dziecko zaprasza go do zabawy, zabiera na spacer etc.

Trzeba natomiast mieć świadomość, że amstaff zostawiany sam w domu na całe dnie będzie psem nieszczęśliwym, dlatego trzeba dobrze przemyśleć wybór tej rasy, pamiętając również o jej specyfice. Amstaffy wymagają doświadczonego, silnego psychicznie, zrównoważonego przewodnika, który konsekwentnie wyznacza im granice.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.