5 dowodów na to, że jesteś największym przyjacielem swojego psa

Psy jak żadne inne zwierzęta potrafią okazywać swoim właścicielom uczucia. Czasami robią to wylewnie, czasami z dystansem. Zanim zwierzę całkowicie Ci zaufa musi minąć nieco czasu. Po czym możesz poznać, że właśnie zostałeś najlepszym przyjacielem swojego pupila i jest on gotów zrobić dla Ciebie wszystko? Oto 5 najbardziej czytelnych dowodów.

  1. Pies bardzo cierpi, gdy nie ma Cię w domu – a donoszą Ci o tym oczywiście sąsiedzi. Pamiętaj, że pies nie ma poczucia czasu. Dla niego godzina może trwać nawet cały dzień. Jeśli więc pupil zaraz po Twoim wyjściu z domu przeraźliwie skomle, wyje i piszczy, to jest to znak, że nie wyobraża sobie bez Ciebie życia. Musisz go powoli uczyć cierpliwości.
  2. To on pierwszy wita Cię po przebudzeniu – psy świetnie wyczuwają, kiedy przychodzi pora pobudki pana. Czują wewnętrzną potrzebę, aby być do dyspozycji właściciela natychmiast po przebudzeniu. Dlatego jeśli pewnego ranka poczujesz wilgotny dotyk na stopach, to najpewniej będzie to pysk Twojego ukochanego psa. To wyraźny sygnał, że stałeś się dla niego całym światem.
  3. Nie odstępuje Cię na krok – nie ważne, czy bierzesz prysznic czy pracujesz przy komputerze. Pies zawsze będzie Ci towarzyszyć, aby udowodnić, że możesz na niego liczyć w każdej sytuacji. Wówczas staraj się poświęcić mu choć chwilę, pogłaszcz, pochwal za wierność, a po skończeniu swoich zadań zafunduj mu długi spacer.
  4. Nie chce jeść w samotności – psy, które w pełni zaakceptowały właściciela i domowników, szukają z nimi kontaktu. Nie dziw się więc, że Twój pupil nagle zapragnął jeść posiłki razem z Tobą. Możesz mu na to pozwolić, ale pilnuj dyscypliny, nie karm psa ze stołu i nie pozwalaj mu siadać przy stole.
  5. Odczytuje Twoje myśli – dowodem na to, że jesteś najlepszym przyjacielem swojego psa, jest jego skupienie się na Tobie. Zwierzę będzie Cię długo obserwować, aż nauczy się rozpoznawać Twoje potrzeby i humory. Wówczas pies będzie robić wszystko, aby dostosować się do sytuacji. W punkt rozpozna, że jest Ci smutno i przyjdzie Cię pocieszyć. Nie wejdzie Ci w drogę, gdy rzucają Tobą emocje. To wspaniały przykład oddania.

Pamiętaj, że psią przyjaźń trzeba odwzajemnić. Nie oczekuj, że pupil będzie dozgonnie Cię kochać, jeśli zaczniesz go zaniedbywać. To piękny związek, na którym korzystać muszą obie strony.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie