Pies Serwisowy

Pies serwisowy jest przeznaczony do pomocy osobom z niepełnosprawnością ruchową. Może on wykonywać szereg czynności w zależności od indywidualnych potrzeb osoby dla której ma być wyszkolony.

Czarny Labrador – Nico jest psem serwisowym wyszkolonym przez Duńską trenerkę Vibeke Reese.
Jego właścicielka bez pomocy Nico nie byłaby w stanie wykonywać wielu codziennych zajęć. Nico nigdy nie zawiódł swojej pani.
Nico pomaga swojej pani w zakładaniu i zdejmowaniu kurtki, butów i skarpetek.

Mette i jej suczka Lady - Owczarek szetlandzki tworzą zgrany zespół. Do opieki nad Mette potrzebna była kiedyś stała opiekunka. Teraz pomaga jej specjalnie wyszkolony pies. Mette i Lady są razem nie tylko w dzień. Nocą Lady czuwa, czy Mette dobrze się czuje. Przy jakichkolwiek oznakach niebezpieczeństwa od razu biegnie zawiadomić rodziców dziewczynki.
Mette, jak każdy członek rodziny ma swoje domowe obowiązki. Musi nauczyć się zaradności. Lady oczywiście jej pomaga, np. otwierając dziewczynce zmywarkę do naczyń.
Od kiedy Mette i Lady są razem, dziewczynka jest bardziej pewna siebie, niezależna i częściej się uśmiecha.

Pies serwisowy jest szansą dla niepełnosprawnego właściciela na wyjście z domu. Pies pomaga jednak nie tylko przezwyciężyć bariery architektoniczne ale także te tkwiące w ludzkich sercach.

http://www.dobrypies.pl/

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie