Fundacja Alaska

Niespełna rok temu powstała Fundacja Alaska, która organizuje zajęcia edukacyjno - sportowe dla dzieci z rodzin ubogich i patologicznych.Wszystkie zajęcia organizowane są w towarzystwie psów Alaskan Malamute i Siberian Husky. Wymienione rasy znane są ze wspaniałego kontaktu z ludźmi. My wykorzystujemy również ich predyspozycje sportowe, bo nasi podopieczni, oprócz przyjaźni i bliskości, pragną odzyskać wiarę w siebie i swoje możliwości. Sport jest naszym wielkim sprzymierzeńcem! Chłopcy mają już za sobą wiele treningów z psami i start w profesjonalnych Zawodach Psich Zaprzęgów. Uprawiając sport uczymy ich sportowej rywalizacji, szacunku do zwierząt, wzbudzamy w nich chęć pomocy słabszemu i oczywiście uczymy miłości do zwierząt.

Dzieci wiedzą, że sukces można osiągnąć tylko dzięki uczciwej pracy i... współpracy - w tym przypadku z psami. Żeby osiągnąć cel, należy najpierw znaleźć nic porozumienia. W trakcie naszych zajęć między dziećmi i psami rodzi się prawdziwa więź. Dzieci pamiętają imiona wszystkich naszych zaprzęgowców. Karmią je, poją, sprzątają w kojcach. Dzięki psom otwierają się na... ludzi.

Cieszymy się, że udało nam się pokazać im inny świat niż brudne, stare podwórka na warszawskiej Pradze. Tam, by przetrwać muszą o siebie walczyć. Ufamy, że z nami czują się bezpiecznie i wiedzą, że nam wszystkim na nich bardzo zależy. Tak rodzi się rodzi wielka Przyjaźń...

Ela Wydra
Prezes Fundacji Alaska
zapraszamy na stronę fundacji:  www.fundacja-alaska.pl

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie