Gdzie umieścić legowisko dla psa? Szukamy optymalnego miejsca w domu

Legowisko to jeden z najważniejszych psich przedmiotów, który z jednej strony zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa, a z drugiej komfortu. Legowisko izoluje od zimnej podłogi, pozwala psu wygodnie odpocząć czy po prostu się wyspać. Dlatego znalezienie odpowiedniego miejsca na legowisko w domu jest tak ważne i nie powinno być kwestią przypadku. Po kilka wskazówek zajrzyj do naszego poradnika.

Względnie spokojne miejsce

Pies również potrzebuje spokoju do wypoczynku, dlatego legowisko nie powinno znajdować się w hałaśliwym, bardzo ruchliwym miejscu. Rezygnujemy z korytarza, wiatrołapu czy pralni, w której przez cały dzień ktoś się krząta.

Stabilna temperatura

Warto wybrać takie miejsce, w którym przez cały dzień utrzymuje się względnie stabilna temperatura. Ważne jest, aby nie było w nim dużych wahań temperatur, co jest charakterystyczne np. dla wiatrołapu czy nieogrzewanego garażu.

Brak przeciągów

Wybierając miejsce na legowisko dla psa zwróć uwagę na to, czy nie jest ono narażone na przeciągi, które mogą być przyczyną choroby u pupila. Na pewno należy zrezygnować z miejsc przechodnich, jak korytarz, wiatrołap czy spiżarnia połączona z często otwieranym garażem.

Bliskość rodziny

Legowiska absolutnie nie należy umieszczać tam, gdzie pies będzie skazany na samotność i odizolowany od pozostałych członków rodziny. Mogłoby się to negatywnie odbić na jego psychice i relacji z właścicielami. Dobrym pomysłem będzie umieszczenie legowisko tam, gdzie w ciągu dnia gromadzi się rodzina, na przykład w salonie.

Na koniec chyba najlepsza wskazówka: pozwól psu samemu wybrać sobie miejsce na legowisko. Przez kilka dni po przyjęciu pupila pod dach obserwuj, gdzie zwierzak najchętniej wypoczywa i właśnie tam połóż miękkie legowisko.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie