Cocker Spaniel: czy to trasa dla Ciebie?

Cocker Spaniel to jedna z najpopularniejszych ras psów na świecie. Jest uwielbiana za niewątpliwy urok osobisty jej przedstawicieli i wyjątkowo przyjazne usposobienie. Obecnie wywodzący się z rodziny psów myśliwskich Cocker Spaniem pełni rolę psa towarzyszącego. Czy to odpowiednia rasa dla Ciebie? Dowiedz się o niej nieco więcej.

Cechy fizyczne

Cocker Spaniel to średniej wielkości pies o proporcjonalnej budowie ciała. Charakteryzuje się długimi, opadającymi uszami i dużymi, wyrazistymi oczami. Sierść jest miękka i lekko falowana, występująca w różnych kolorach – najczęściej w rudo-piaskowym oraz czarnym.

Charakter

Cocker Spaniel to wspaniały pies rodzinny, znany z przyjaznego i wesołego charakteru. Jest bardzo towarzyski, uwielbia być w centrum uwagi i świetnie dogaduje się z dziećmi. Jeśli więc szukasz psa, z którym możesz bez obaw zostawić nawet młodsze pociechy, to Cocker Spaniel jest dobrym wyborem.

Przedstawiciele tej rasy z natury są posłuszni i łatwo poddają się szkoleniu. Nie sprawiają większych problemów wychowawczych.

Pielęgnacja

Cocker Spaniele wymagają odpowiedniej pielęgnacji, która może być dość czasochłonna, co należy mieć na uwadze przy wyborze psa tej rasy. Konieczne jest regularne szczotkowanie sierści i czyszczenie uszu.

Są to psy cieszące się dobrym zdrowiem, natomiast mające tendencję do infekcji uszu i problemów z oczami.

Pies dla aktywnych

Cocker Spaniele są energicznymi psami, które wymagają regularnej aktywności fizycznej. Długie spacery, zabawy na świeżym powietrzu czy towarzyszenie opiekunowi w bieganiu/jeździe na rowerze to dla nich szczyt szczęścia. Nie są to zatem psy dla osób, które mają np. problemy z poruszaniem się, są leniwe czy rzadko bywają w domu.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie