Odwodniony spaniel

Malutka i osłabiona suczka Cocker Spaniela trafiła do nas z dużym odwodnieniem i po długotrwałych wymiotach. Naciągało ją ale nie miała już czym wymiotować. Była bardzo osłabiona. Dosłownie przelewała się przez ręce. Jak poinformowali nas właściciele, pies oddawał liczne, rzadkie zabarwione na żółto stolce. Przy badaniu klinicznym piszczeniem reagowała w momencie gdy obmacywaliśmy jej brzuszek.

Dostała kroplówki dożylne i podskórne oraz antybiotyki i leki zwalniające pracę jelit. Drugiego dnia w oku pojawiło się zmętnienie, a oboje oczu miało oczopląs pionowy. Leczona była jeszcze kilka dni, a pozytywny tego efekt był widoczny dopiero po 5 dniach nawadniania i leczenia.

Po 7 dniach podawania antybiotyku pies jadł lekkie posiłki i załatwiał się normalnie. Jednak jelitka były wymęczone wielodniową głodówką i dlatego bardzo ostrożnie były wprowadzane specjalne środki dietetyczne z firmy Royal. Suczka bardzo dzielnie i spokojnie znosiła wizyty w naszym gabinecie. Dzisiaj jest zdrowym, dorosłym Cockerem z kompletem szczepień. Dobrze że trafiła na właścicieli, którzy zdolni byli poświęcić się dla psa.

Autor: lek.wet. Anna Nikolajdu-Kudła
www.medwet.pl

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie