zawroty głowy u psa

pytanie:
 pytanie: witam, zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o pomoc. Jestem właścicielką 5-cio letniej suni o imieniu Lena, do tej pory nie było z nią najmniejszych problemów, jest odrobaczana regularnie, szczepiona również. Wizyty u weterynarza nie są przyjemne, ponieważ kojarzą się jej z dość traumatycznymi przeżyciami (pan doktor obcinając jej pazury dwa razy zaciął tak mocno, aż do krwi). Lenka jest dużym psem, waży 46 kilo, jej mama jest Bernardynem a tatuś prawdopodobnie czarnym labradorem bo takiego Lena przypomina (ale jest za wysoka w nogach jak na labradora). Problem pojawił się na początku zeszłego 2007 roku. Chodzi o to, że ona jakby raz na 3 miesiące dostaje takich zawrotów głowy, że aż się kładzie ma przy tym szczękościsk i dodatkowo kapie jej ślina z buzi, taki atak trwa około 6 minut czasem zakańcza się zwróceniem a czasem nie. Zupełnie nie wiem co się dzieje. Sunia karmiona jest z wielką starannością doboru odpowiedniej diety - razem z mężem uwielbiamy ją - proszę mi powiedzieć co to może być? Bardzo proszę o pomoc. Takie ataki nie zdarzają się w okolicach jakiś silnych przeżyć emocjonalnych, ale przeważnie atakuję ją to rano. Dziękuję jeszcze raz za pomoc. Z pozdrwieniami Agnieszka


odpowiedź:
 Witam. W takich okolicznościach należy wykonać badania krwi (wątrobowe, nerkowe, jonogram, tarczycowe). Pozwalają na wykluczenie pewnych chorób, które mogą powodować zaburzenia objawiające siew ten sposób. jeśli te badania nic konkretnego nie wskażą , może okazać się to objawem padaczki. jeśli tych ataków będzie się zdarzać więcej niż 3 w roku, koniecznym staje się wprowadzenie leczenia. Proponuję konsultacje z  lekarzem weterynarii w sowim mieście lub większym (Wrocław).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.