robaki u psa

pytanie:
Mój pies ma 4 miesiące, mam go dopiero 2 tygodnie byliśmy z nim u  weterynarza dostała 2 tabletki na odrobaczenie. W nocy ( po podaniu  tych tabletek wieczorem wyrzygała długą gliste około 10 cm .Następnie  rano po wypróżnieniu się w kale też była glista
1. Czy muszę iść do weterynarza po następne tabletki? Jeśli tak to ile czasu podawać je
2. Mam córkę 10 letnią ona bawi się z psem, czy może ,,zarazić się" od  psa tym
3. Pies załatwia się na ogrodzie, na trawie ,czy przez zabawę na  trawie można się ,,zarazić tą glistą'
4. Pies jest w domu czy jak przebywa w domu -można się ,,zarazić glistą"
5. Jakie środki ostrożności zastosować
6. Czy miski psa wyparzać

 

odpowiedź:
Witam. Podane leki jak widać bardzo skutecznie zadziałały odrobaczająco. Przy dużym zarobaczeniu i masowej śmierci pasożytów dochodzi do rozkładu  pasożytów i uwolnienia wielu drażniących substancji z ich ciała.  Powoduje to często wymioty i biegunkę która ustaje w ciągu kilku godzin.
Ad.1.Tak należy tą kurację powtórzyć w odstępie 8-14 dni od poprzedniej, ale zależy to od użytego preparatu i konieczna jest wizyta u lekarza weterynarii.
Ad.2. oczywiście że może dojść do zarobaczenia dziecka od psa, ale i odwrotnie również (psa od dziecka). Konieczna jest kontrola dziecka, proszę zbadać kał pociechy na pasożyty, a wyniki skonsultować z pediatrą.
Ad.3. Trawniki są nie tylko źródłem takich pasożytów jak glisty, ale wielu innych (włosogłówki, tasiemce). Zachowanie higieny pozwala zabezpieczyć nas przed chorobami pasożytniczymi. Zabezpieczenie naszych dzieci to systematyczna kontrola psa pod tym względem czystość (badanie kału na pasożyty i ewentualnym odrobaczeniem). A co do odchodów na trawnikach, to najskuteczniej będzie je zbierać i wyrzucać.
Ad.4. Nie wpadajmy w psychozę, higiena, higiena. Do zarażenia możemy doprowadzić przynosząc pasożyty (jaja) na butach z miasta. Czy grzebiąc w ziemi, ale do tego trzeba jeszcze brak higieny.
Ad.5. Czystość, higiena, zdrowy rozsadek.
Ad.6. Myć często, a nie tylko okazyjnie.
Powodzenia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.