Problemy żywieniowe - wymioty u psa

pytanie:

Dzień dobry. Piszę do Państwa, gdyż naprawdę nie wiem co mam robić z moim psem. Chodzę do weterynarza (bardzo mi ten lekarz odpowiada i nie chcę go zmieniać) ale nie wiem czy jeszcze można coś zrobić. Piesek to mały kundelek, ma 10 lat, waży ok.10kg, ma bardzo duży temperament (nawet coś jak u ludzi ADHD?) Je mięso z kurczaka z makaronem i karmę (nie zna nazwy) od dwóch miesięcy ma skurcze żołądka, wcześniej wymiotował i robił kał ze śluzem, szuka wtedy trawy do jedzenia. Z krwi wyszło tylko stan zapalny, z kału brak nietrawienia, żołądek  trawi.

 Nie pomagają zastrzyki p/zapalne, tylko sterydowe i nospa w zastrzykach. Przy wymiotach traci przytomność-chwilowo. Od ok.4lat ma padaczkę napady pojawiały się ok. raz na 3 miesiące choć od ok.10 miesięcy nie wystąpiły. Był szczepiony i odrobaczany. Bardzo liczę że może co więcej się dowiem. Z góry dziękuję


odpowiedź:

Witam serdecznie.  Nie jest to prosty przypadek, należałoby wykonać dokładne badania krwi pod kontem trawienia, wykluczyć problemy o podłożu żywieniowym (makaron to nie najlepszy wypełniacz dla psa). Utrata przytomności podczas wymiotów może jest dowodem na duży wysiłek, a nawet na problemy krążeniowe. Nic nie wiadomo o leczeniu padaczki, jeśli jest leczona problemy wątrobowe mogą wynikać ze stosowanych leków przeciw padaczkowych. Polecam ponowną wnikliwą analizę problemu, badania dodatkowe i wprowadzenia diety leczniczej na problemy trawienne.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie