problemy ze wstawaniem ciężki pies

ytanie:
Posiadam 5-mies. szczeniaka owczarka środkowoazjatyckiego, waży chyba 30kg. Karmię go karmą suchą (Royal, chapi) oraz gotowanym mięsem i  warzywami z ryżem. Dostaje witaminy. Zauważyłam, że ma czasem problemy  ze wstawaniem (szczególnie jak dłużej leży, np. do 3 godz. w kojcu). Ogólnie jest ruchliwym psem, jak się rozbawi to nie można go uspokoić:-) Martw się, że te jego problemy są związane z dysplazją. Co należy zrobić aby wykluczyć to? Ile powinien dostawać pożywienia  na dzień.

odpowiedź:

Witam w zależności od karmy używanej w diecie (producent podaje szczegółowe dane) około 500g suchego jedzenia, jeśli jednak je zamiennie z mokrym to w zależności od proporcji wylicza się ilość. Owczarki są obciązone nie tylko dysplazja stawów biodrowych, ale i  łokciowych czy zmian rozwojowych w stawie kolanowym. W pierwszej kolejności należy się skonsultować z lekarzem prowadzącym psa, który powinien poobserwować go w ruchu, zbadać go ortopedyczne i wykonać RTG podejrzanych stawów. Do diety należy wprowadzić składniki wspomagające wzrost ścięgien, kości i rozbudowę stawów (siarczan chondroityny, glukozaminoglikany, vitamine C itd).

Powodzenia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.