Nosówka u psa

pytanie:
Kupiłem szczeniaka 8 tyg. beagle i miałem go zaledwie 4 dni .Po przywiezieniu do domu zaniepokoiło mnie jego zachowanie trudności w oddychaniui katar z nosa, który potem przerodził się w wyciek ropny. Po wizycie u weterynarza byłem w szoku, diagnoza brzmiała nosówka .Zmuszony byłem zwrócić psa właścicielowi. Moje pytanie brzmi po jakim okresie mogę wprowadzić nowego psa do domu nie obawiając sie że nowy szczeniak nie zarazi się wirusem nosówki. Jak można oczyścić mieszkanie z wirusa. Bardzo proszę o odpowiedź.


odpowiedź:

1. Nowy pies musi być co najmniej raz zaszczepiony przeciwko nosówce (na szczepionkach symbol D, 6 tydzień życia), i co najmniej 2 razy odrobaczony (3, 6, 9 tydzień życia). Proszę zwrócić uwagę , czy jest książeczka zdrowia psa (każdy lekarz chętnie daje szczeniakom), czy szczepienie i odrobaczenie podbił lekarz weterynarii. Czy daty się zgadzają.
2. Po szczepieniu należy odczekać co najmniej 10-14 dni do przemieszczenia do nowego domu.
3. Po konkretnym sprzątaniu z użyciem środków myjących (domestos, Ace) lub odkażających (Virkon) po około 2 miesiącach będzie już bezpiecznie.
4. Do zakupu psa proszę się przygotować jak do kupna samochodu (sprawdzić rocznik , dokumenty, niezbędne przeglądy itd).
Życzę powodzenia
Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie