Kulejący buldog

pytanie:
Witam. Mam prośbę proszę o udzielenie mi fachowej porady. Posiadam psa Buldoga Angielskiego ma 5 miesięcy. Od miesiąca walczę ze schorzeniem pieska -kuleje na lewą przednią łapę. Odwiedziłem wielu weterynarzy na razie nie ma wielkich efektów, ponieważ pies po spacerze ok. 20min. zaczyna kuleć. Buldog jest z rodowodem, w hodowli nie było żadnej dysplazji ani chorób stawów. Diagnozy stawiane przez weterynarzy:

 
1. Niedobór wapnia,fosforu - podajemy CANZOCAL + BMP
2. Młodzieńcze zapalenie stawów -podajemy ARTHO FOS
3. Zdjęcia RTG wykazały, że w lewej przedniej łapie jest delikatna osteochondroza głowy kości ramiennej i w stawie nadgarstkowym.

Zalecenia: DALACIN- C 150 2x dziennie i do tego zaczęliśmy podawać jeszcze CHONDRO-CAN na wzmocnienie- tak nam podpowiedział i hodowca i weterynarz, jest lekka poprawa, bo przez 2 tyg. pies nie kulał. Radość trwała krótko, DALACIN przestał działać i stan zapalny powrócił (tak mi się przynajmniej wydaje.)
Obecnie wykonuje Buldogowi ćwiczenia łapy po 25 min. dziennie. Moje obserwacje: lewa łapa jest szczuplejsza ,słabsze mięśnie, odwodzenie łapy na bok, luźny staw. Myślę czy nie zacząć zabiegów: Pola Magnetycznego ,  Laser. Proszę o pomoc. Wszystko, co wiecie o OSTEOCHONDROZIE lub co sądzicie na ten temat, jakie leki podać, co robić. Będę niezmiernie wdzięczny. Pozdrawiam. Z poważaniem Ryszard.

 

odpowiedź:
Trudniej niż normalnie drogą internetu rozwikłać problem czy to osteochondroza czy inne schorzenie. Do postawienia diagnozy osteochondroza należy zebrać dane z wywiadu, badania klinicznego, RTG, artroskopii itd. Poza stadem leków jakie już dostaje (czasem przeciwwskazanych ) proszę mi powiedzeń co pies je, czym dokładnie jest żywiony, ale opisane z wszystkimi dodatkami).
1.Jeśli niedobór pierwiastków to na podstawie jakich badań krwi i rtg postawiono takie rozpoznanie?
2. jakie stawy fotografowali co tam widać (można przesłać RTG elektronicznie lub poczta)
3.w którym miejscu jest ta "delikatna osteochpndroza na głowie kości ramiennej" (kopia RTG), a na jakiej w nadgarstka, poza lekami co zalecili w diecie do zmiany??

Co do preparatów na wzmocnienie nie mam do nich nic. Jeśli zapalenie bakteryjne i Dalacin, to jaskie, a jeśli młodzieńcze , czy osteochondroza to po co taki silny antybiotyk. Nie będę sie rozpisywał na temat osteochondrozy, gdyż do końca nie wiadomo na co choruje Twój pies. Czekam na wieści i ewentualne RTG.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie