Stowarzyszenie Labrador Retriever Team

Stowarzyszenie Labrador Retriever Team (LabTeam) to grupa znających się od lat osób, od dłuższego czasu działających w kynologicznym środowisku, których oprócz wzajemnej sympatii łączy wspólna pasja: labrador retriever - pies, który do pełni szczęścia potrzebuje współpracy z człowiekiem i powierzanych mu zadań.

Celem naszego stowarzyszenia jest przede wszystkim popularyzacja wiedzy o potrzebie szkolenia psa rasy labrador retriever oraz propagowanie aktywnego spędzania z nim czasu. Jest to bardzo liczna i popularna rasa, w Polsce i na świecie, ale w większości labradory - dzięki swojej ujmującej urodzie i przyjacielskiemu usposobieniu - traktowane są jak żywe maskotki, którym wystarczy pełna miska i przysłowiowa kanapa. W rzeczywistości jednak labrador retriever to wysoko wyspecjalizowany pies myśliwski stworzony do ciężkiej pracy w trudnych warunkach. Pozbawiony regularnej aktywności oraz czynnej współpracy ze swoim przewodnikiem szybko staje się biernym jedynie obserwatorem pędzącego życia ludzkiej rodziny, z którą przebywa.

Jako członkowie stowarzyszenia Labrador Retriever Team pragniemy zwracać uwagę na przeznaczenie użytkowe psów tej rasy, spełniać wymagania wynikające z ich natury oraz zapewnić im rozwój zgodny z ich potrzebami. Postawione sobie cele realizujemy za pośrednictwem strony internetowej (www.labteam.pl) oraz poprzez naszą aktywną postawę. Są wśrod nas osoby pracujące na co dzień z psami: w ratownictwie (specjalizacja pies gruzowiskowy i poszukiwawczy), szkoleniowcy przygotowujący labradory do pomagania człowiekowi (pies asystent osób niepełnosprawnych, pies przewodnik osób niewidomych, dogoterapia) oraz zwykli miłośnicy labradorów, amatorzy, którzy nie chcą pozwolić na to, by ich pies się nudził, startujący w konkursach myśliwskich (konkursy pracy retrieverów i tropowców) oraz w różnego rodzaju zawodach sportowych (Obedience, PT, Frisbee)

Nasze cele realizujemy w końcu poprzez regularne organizowanie warsztatów szkoleniowych, na które zapraszamy osoby mogące z uwagi na posiadaną wiedzę i doświadczenie podnosić umiejętności i kwalifikacje członków naszego stowarzyszenia.

Pod sztandarem LabTeamu działamy od listopada 2007 roku.

Labrador Retriever Team
http://labteam.pl/

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Artykuły powiązane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.