Produkty spożywcze dla ludzi, które śmiało możesz podawać psu

Wiesz, że nie należy karmić psa ze stołu, ponieważ gros posiłków dla ludzi jest szkodliwa dla psiego organizmu (głównie z powodu dużej ilości przypraw). Istnieją jednak takie potrawy, które spokojnie możesz podawać swojemu pupilowi – i to z korzyścią dla jego zdrowia. Wspólny niedzielny obiad? Czemu nie! Poznaj „ludzkie” produkty, które z pewnością nie zaszkodzą psu.

Żółty ser

Nie dość, że psy go uwielbiają, to jeszcze jest on bogatym źródłem wapnia, co pozytywnie wpływa na stan kości pupila – szczególnie rasy dużej i olbrzymiej. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać z częstotliwością podawania zwierzakowi żółtego sera – jest to produkt bardzo kaloryczny.

Gotowane śledzie

Jeśli je lubisz, to z czystym sumieniem możesz też serwować gotowane śledzie psu. Ta ryba jest bardzo bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, co przekłada się na lepszy wygląd sierści i skóry zwierzęcia. Ponadto psy jedzące śledzie cieszą się lepszą odpornością na drobne infekcje.

Marchew

Najlepiej surowa, ponieważ zawiera całe bogactwo witamin i minerałów, szczególnie beta-karotenu, który świetnie wpływa na wygląd psiej sierści. Wiele psów uwielbia chrupać marchewkę, która jest lepszą przekąską niż np. słodycze. Tutaj jednak też nie należy przesadzać – marchew zawiera sporo cukru i może być tucząca.

Rosół

Tutaj uwaga – psu nie wolno podawać rosołu „dla ludzi”, czyli mocno posolonego. Warto natomiast odłożyć dla zwierzaka niewielką porcję bez żadnych przypraw. Rosół jest smaczny, bardzo dobrze sprawdza się podczas przeziębienia, a dodany do suchej karmy znacznie zwiększy jej atrakcyjność w oczach psa.

Makaron

Nie ma chyba psa, który nie lubiłby makaronu. Możesz go śmiało włączać do diety zwierzaka, o ile nie ma alergii na zboża. Makaron nie może jednak stać się podstawowym posiłkiem pupila, ponieważ zawiera dużo zapychającej skrobi. Pamiętaj również, aby makaron dla psa nie był posolony.

Tuńczyk

Psy go kochają, szczególnie sos, w którym „pływa” ryba. Od czasu do czasu możesz zaserwować swojemu pupilowi odrobinę tuńczyka lub dodać sos do suchej karmy. Miska będzie idealnie wylizana!

Jak widzisz lista „ludzkich” produktów żywnościowych, które spokojnie mogą znaleźć się w psiej misce, jest całkiem długa. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać z częstotliwością podawania ich zwierzakowi. To powinna być raczej okazjonalna przekąska.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie