Naturalna dieta jako sposób na wydłużenie życia pupila

Rola psów w naszym życiu jest nie do przecenienia. To dzięki nim jesteśmy coraz zdrowsi i z każdym mijającym rokiem budowania więzi z naszym pupilem coraz bardziej szczęśliwi. Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka. Nigdy nie zdradzi, nie opuści i dlatego tak bardzo cierpimy, gdy zachoruje. Warto nadmienić, że w ostatnich dziesięcioleciach statystyki dotyczące zachorowań wśród psów są zatrważające. Od 1970 roku średnia długość życia tych zwierząt uległa zmniejszeniu o około sześć lat.

Jakie są najważniejsze przyczyny skrócenia życia psów?

Na to zjawisko mają wpływ czynniki dwojakiej natury. Z jednej strony są to powody, na które nie mamy wpływu, z drugiej natomiast obiektywne względy, którym można było zapobiec. Do najważniejszych przyczyn decydujących o skróceniu życia psów należą przede wszystkim cukrzyca, otyłość i problemy nowotworowe.

Do grupy o największym ryzyku zachorowalności na raka należą właśnie psy i z przykrością należy stwierdzić, że na dwa przebadane zwierzęta u jednego z nich dochodzi do zdiagnozowania nowotworu. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że tylko w dziesięciu procentach za tę sytuację są odpowiedzialne geny. Co z pozostałymi dziewięćdziesięcioma procentami? Na owe 90℅ składają się wyłącznie składniki zewnętrzne, takie jak stres, brak ruchu czy zanieczyszczenie środowiska. Jednak najważniejszym z nich jest nieodpowiednie żywienie. Trzeba mocno podkreślić, że wśród czynników, na które mamy wpływ możemy wymienić aktywność fizyczną i właściwą dietę.

Zbilansowana dieta jako najlepsza karma dla psów

W świetle przytoczonych faktów w nieodparty sposób nasuwa się pytanie, jaka dieta sprawi, że Twój pupilek będzie żył dłużej? Odpowiedź jest oczywista. Postaw na naturalne żywienie. Dlaczego? Masz szansę wydłużenia nawet o połowę życia swojego pieska, pod warunkiem, że będziesz stosował naturalną i nieprzetworzoną karmę. To dzięki niej uda się zminimalizować niebezpieczeństwo zagrożenia chorobami, zwłaszcza nowotworowymi.

Nie pozwalajmy na to, żeby wielkie koncerny manipulowały naszymi przekonaniami. We współczesnym świecie, zwłaszcza medialnym, lansowana jest opinia, i to z ogromnym powodzeniem, że najlepsza karma dla psów to jedzenie przetworzone. Takie myślenie nie bierze się z niczego. Warto zastanowić się nad tym, czy jest to skutek autentycznych walorów tej karmy czy może owoc nieustannych zabiegów firm, którym bardzo zależy na tym, żeby właściciele zwierząt żyli w przekonaniu, że jedynym sposobem żywienia ich pupilków jest przetworzona karma dla psów.

Nic bardziej mylnego. Naturalne żywienie niewiele ma wspólnego z przetworzoną karmą. Opracowana przez specjalistę ds. żywienia zwierząt zbilansowana dieta gwarantuje pupilkowi wszystkie składniki odżywcze. Firma Psi Bufet oferuje nie tylko naturalne i zdrowe posiłki, ale także świeżo przygotowywane. Najważniejsze jest zdrowie pupila, toteż najlepiej będzie, jeżeli zapewnisz mu posiłki, w skład których wchodzi mięso, ryby, świeże warzywa i owoce oraz tłoczone na zimno oleje.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie