Dzielenie się to piękna rzecz. Którymi produktami ze swojego stołu możesz poczęstować psa?

Wielokrotnie, również na naszym portalu, natrafia się na przestrogi kierowane do właścicieli psów, aby nie karmili swoich pupilów jedzeniem z ludzkiego stołu. Tym razem jednak przygotowaliśmy coś dla tych, którzy nie mogą się oprzeć błagalnemu wzrokowi przyjaciela i po prostu muszą się z nim podzielić jakimś przysmakiem. Oto produkty, które na pewno nie zaszkodzą Twojemu psu, a wręcz mogą być wartościowym uzupełnieniem jego diety.

Żółty ser

Tylko w rozsądnych ilościach, ponieważ jest bardzo tuczący! Żółty ser to źródło wapnia oraz białka, a więc składników niezbędnych do prawidłowego rozwoju psa oraz zachowania jego kości i stawów w dobrej kondycji. Większość psów uwielbia też ten przysmak, dlatego spokojnie możesz poczęstować pupila plasterkiem sera.

Rada

Jeśli Twój pies powinien dbać o linię, a jednak uwielbia ser i trudno Ci mu go odmówić, spróbuj podać zwierzakowi nieco mniej kaloryczną mozzarellę.

Rosół

Tutaj uwaga: psu można serwować jedynie niesolony i niedoprawiony rosół. W praktyce więc oznacza to konieczność ugotowania rosołu specjalnie dla pupila. To całkiem niezły pomysł, ponieważ rosół może być ciekawym urozmaiceniem diety psa, szczególnie jeśli Twój przyjaciel jest karmiony gotowanym jedzeniem.

Śledzie

Nie wszystkie psy je lubią, jednak jeśli Twojemu pupilowi aż się oczy śmieją na widok tych morskich ryb, nie rezygnuj z podawania ich psu. Ważne, aby śledzie zostały wcześniej ugotowane i nie były dodatkowo solone czy marynowane. Ryby są bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, które odpowiadają za dobrą kondycję psiej sierści i skóry. Pomagają także wzmacniać odporność u zwierząt.

Makaron

Choć jest dość kaloryczny i zawiera dużo źle trawionej przez psy skrobi, to możesz go zaserwować pupilowi w formie przekąski. Oczywiście mówimy tutaj o ugotowanym i nieposolonym makaronie. Pamiętaj, aby później przez jakiś czas obserwować psa, bo może się okazać, że zwierzak ma uczulenie na zboża.

Warzywne i owocowe przekąski

Zdrową przekąską, która pokocha każdy pies, jest świeża, surowa marchewka. Jeśli Twój pupil kręci na nią pyszczkiem, wypróbuj niezawodne jabłko. Bardzo fajnym uzupełnieniem psiej diety jest też kabaczek. Wszystkie te produkty zawierają dużo witamin i minerałów, są też lekkostrawne i pomagają dbać o linię pupila.

Pamiętaj przy tym, aby nie podawać psu produktów bezpośrednio ze stołu, bo to może się skończyć nauczeniem go żebrania. Przysmaki powinny lądować w psiej misce ustawionej z dala od miejsca spożywania posiłków przez ludzi.

Artykuł opracowany przy współpracy z: https://www.zoohandel24h.pl/ 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie