Dodatki poprawiające smak suchej karmy dla psa

Sucha karma to zdecydowanie najwygodniejsze rozwiązanie dla właścicieli czworonogów. Jest łatwa w przechowywaniu i porcjowaniu, a ponadto gwarantuje zaspokojenie podstawowych potrzeb żywieniowych psa. Zdarza się jednak, że pupil kręci nosem na podawaną mu karmę i zwyczajnie nie chce jej jeść. W takiej sytuacji można rozważyć zastosowanie różnego rodzaju dodatków poprawiających smak suchej karmy dla psa. Kilka propozycji znajdziesz w naszym artykule.

Jajko

Jajko kurze samo w sobie jest pożądanym składnikiem w diecie psa. Nie należy natomiast przesadzać z częstotliwością jego podawania. Jeśli pupil dostaje suchą karmę tylko raz dziennie, a nie bardzo odpowiada mu jej smak, to można spróbować dodać do karmy jedno surowe jajko.

Tzw. bigosowe

Bigosowe, czyli różnego rodzaju ścinki i resztki wędlin, mięs, kiełbas etc., które można kupić w sklepach mięsnych, to bardzo atrakcyjny dodatek do suchej karmy z punktu widzenia psa. Istnieje tutaj jednak ryzyko, że spryciarz wygrzebie co smaczniejsze kąski i zostawi resztę granulek w misce.

Bulion

Zalewania suchej karmy bulionem warzywnym czy wołowym z miejsca zwiększy atrakcyjność posiłku w oczach psa. Pamiętajmy, że bulion powinien być zimny, ewentualnie lekko ciepły (szczególnie zimą, gdy podajemy psu karmę na dworze).

Sos

Można rozważyć dodawanie do karmy rozrzedzonych sosów, na przykład pieczeniowych. Tutaj jednak ważna uwaga: obserwujmy zachowanie psa i jego odchody, ponieważ może się okazać, że taka mieszanka nie służy układowi pokarmowemu i trawiennemu czworonoga.

Olej z łososia

 Bardzo zdrowy, bardzo smaczny dla psa, niestety nieprzyjemnie pachnący i tłuszczący miskę. Można jednak spróbować, ponieważ olej z łososia niemal na pewno zachęci pupila do zjedzenia całego posiłku.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie