Buty dla psa? Sprawdź, kiedy warto z nich korzystać

Dla wielu osób już sam pomysł zakładania psu butów może się wydawać absurdalny. Skoro jednak takie akcesoria są dostępne na rynku, to warto się zastanowić nad ich praktycznym zastosowaniem. Okazuje się, że buty dla psa to bardzo przydatny element „garderoby” pupila, zwłaszcza w kilku życiowych sytuacjach. Dowiedz się, kiedy należy zakładać psu odpowiednio dobrane dla niego buty.

Zimą

Najbardziej oczywistą sytuacją, w której warto założyć psu specjalne buty, jest zimowy spacer. I nie chodzi tutaj wcale o ochronę przed zimnem, ale przed ostrym lodem oraz przede wszystkim solą wysypywaną na chodniki. Jej drobinki mogą dostawać się w przestrzenie psich łap, powodując podrażnienia, a nawet bardzo bolesne rany.

Podczas spacerów po mieście

O każdej porze roku psie buty mogą być bardzo przydatne wtedy, gdy planujemy spacer w przestrzeni miasta. Dlaczego? Ponieważ nigdy nie można wykluczyć, że pupil nie nadepnie na rozbite szkło, choćby jego drobinkę. To rodzi ryzyko skaleczenia i wdania się paskudnej infekcji.

Przed górską wędrówką

Jeśli jesteś zapalonym fanem trekkingu i chcesz, aby w górskich wędrówkach towarzyszył Ci pies, to zadbaj o odpowiednie buty dla pupila. Ich zadaniem jest zabezpieczenie psich łap przed ryzykiem rozcięcia o ostrą skałę czy wystający korzeń. W warunkach górskich buty są wręcz obowiązkowe – sam przecież też zakładasz odpowiednie obuwie przed wyjściem na szlak.

W lesie

To może być dość zaskakujące dla wielu właścicieli, natomiast rzeczywiście psie buty bywają bardzo przydatne podczas spacerów po lesie. W takich warunkach pies jest narażony na skaleczenie się o ostrą gałąź, korzeń czy kamień. Buty nie są może obowiązkowe, natomiast warto pomyśleć o ich kupieniu, jeśli regularnie zabierasz pupila na długie spacery po lesie, podczas których jest puszczany luzem.

Psie buty świetnie sprawdzają się też wtedy, gdy zwierzak ma zranioną łapę i trzeba ją chronić przed zabrudzeniem, a w konsekwencji wdaniem się infekcji.  

Na marginesie warto również wspomnieć o specjalnych skarpetkach antypoślizgowych dla psów, które świetnie sprawdzają się w domu – zwłaszcza, gdy podłoga jest wykończona śliskimi płytkami lub drogim parkietem, który chcemy zabezpieczyć przed psimi pazurami.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie