Pytanie od czytelnika: Rottweiler żywienie

Dzien dobry.
Chcialabym zasiegnać porady. Mieszkam w Irlandii i mam dwa rottweilery, psa Aresa 13m i suczke Here 7m. suczka jest dobrych rozmiarów,  ale pies waży 45kg i nie chce przybrać. Podawalismy karme Pedigre sucha pomieszana z puszkami i nie jadł wszystkiego,teraz Ares jest na diecie podajemy mu rż z kurczakiem bo miał problemy zoładkowe, ale jak na razie nie ma u niego żadnych zmian.
Nie chce przybrac nawet kg.jako szczeniak byl ogromny, a teraz wyglada bardzo mizernie. Czy mogliby mi panstwo coś doradzic? Czy zrobic jakies badania, jesli tak to jakie..czy już więcej nie przybierze?nie orientuje sie czy jest tu w dublinie lekarz specjalizujacy sie w rottweilerach.nie wiem gdzie jeszcze szukać porady. Dziekuje z góry i pozdrawiam.

Odpowiedz:

Jan Borzymowski
Karma dla psa powinna zawierać: bialko, tłuszcze, węglowodany, vitaminy, dodatki mineralne. Czy pies był poprawnie odrobaczony? Tzn na czczo, rano z dobrym przeliczeniem środka na mase ciala. Zarówno na robaki płaskie jak i obłe. Nie karmić po odrobaczeniu ok. 3 godz. Proponuję zacząć od tego, zwłaszcza jeżeli ma czkawki. Prosze pamietać, że sucha karma i wszelkie puszki, zwłaszcza te w umiarkowanej cenie, to bardziej biznes niż potrzeby psa...Podawany obecnie ryż z kurczakiem proponuję urozmaicić o nieco otrąb, trochę oliwy, białko zwierzęce itd. Przecież w Irlandii jest różne tanie mieso.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.