Nadesłane: Jak zadbać o psią kondycję?

Jest świetnym towarzyszem zabaw i spacerów, zaś jego wierność i oddanie stały się tematem niejednego opowiadania. Pies nie bez powodu zyskał miano najlepszego przyjaciela człowieka, choć człowiek nie zawsze jest w stanie odpłacić mu się tym samym. Na szczęście są i tacy, którzy o swe psiaki dbają wyjątkowo i starają się zapewnić im możliwie jak najlepsze warunki. A codzienna porcja ruchu i dobrej zabawy to klucz do szczęścia dla każdego psa.

Jak zadbać o psią kondycję? Jak połączyć dobrą zabawę z troską o psią formę?
Elementy szkolenia i dobrej zabawy zapewniają naszym pupilom specjalnie dla nich tworzone tory przeszkód. Tory takie posiadają wszystkie ośrodki szkolenia psów, jednak na potrzeby dobrej zabawy każdy właściciel może stworzyć własną kombinację przeszkód. Wbrew pozorom wcale nie jest to tak trudne , zaś w trakcie realizacji tego zadania można skorzystać z różnorodnych materiałów.

Mieszkańcy miast i właściciele małych psów prosty tor przeszkód mogą urządzić we własnym mieszkaniu. Czasem wystarczy w odpowiedni sposób ustawić meble, by zapewnić psu dobrą zabawę i ruch, bez względu na pogodę panującą na dworze.

Właściciele jednorodzinnych domów z ogrodami i działkowicze mają szersze pole do popisu. Mogą oni, przy odrobinie wyobraźni, ze starych przedmiotów zbudować ciekawy tor przeszkód dla swego pupila. Stare deski można wykorzystać do zbudowania płotków, stare koce zaś do stworzenia tunelu. Kawałek deski połączony z pniem można przemienić w psią huśtawkę, zaś wbite w ziemię kije od miotły wyznaczą trasę psiego slalomu. Można skorzystać również ze starych opon oraz kół żeglarskich, przez które tak chętnie przeskakują psiaki w czasie harców ze swymi pomysłowymi właścicielami.

Budując dla swego psa tor przeszkód należy jednak szczególną uwagę zwrócić na bezpieczeństwo. Każdy element toru przeszkód powinien mieć stabilną konstrukcję, zaś stare deski powinny zostać starannie wykończone. Należy przecież pamiętać o tym, że tylko bezpieczna zabawa będzie zabawą udaną.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.